У ході слідчо-оперативних дій у Житомирській області співробітниками контррозвідки СБУ викрито розкрадання приладів та запчастин до зенітно-ракетного озброєння з-поміж тих, що забезпечують протиповітряну оборону України.
За повідомленням прес-служби СБУ, під час огляду підпільного складу, де зловмисники зберігали викрадену продукцію виявлено декілька тонн комплектуючих, що підлягають державному експортному контролю.
Читайте також: Війна за клістрони: у Росії засудили на роки громадян, які намагались добути дефіцитні запчастини для українських ЗРК С-300
За попередніми оцінками фахівців, вартість вилучених військових товарів становить десятки мільйонів гривень.
В рамках слідства начебто встановлено, що учасники злочинної схеми привласнили комплектуючі під час їх ремонту на одному з оборонних об’єктів.
Потім викрадену продукцію вивезли до орендованого складу поблизу одного із селищ Житомирського району.
У ході обшуків за місцем незаконного зберігання військових товарів виявлено майже 60 найменувань комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів, у тому числі блоки управління. Наразі вилучену продукцію направлено на експертизу.
Відзначається, що у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 3 ст. 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових та інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.
Правоохоронці встановлюють всі обставини протиправної діяльності для притягнення до відповідальності винних осіб.
Нагадаємо, у березні цього року стало відомо про обшуки в офісі та на квартирах працівників підприємства-спецекспортера "Укроборонсервіс" (входить до складу ДК "Укроборонпром"), де представники СБУ шукали клістрони, які начебто постачаються до українських С-300 з Російської Федерації силами посередників.
Як стверджувало видання "Цензор", комплектуючі начебто таємно закуповувались в рамках виконання державного оборонного замовлення для виконання ремонту двох комплексів С-300 ПС ЗСУ.
Своєю чергою, 25 березня 2021 року Служба безпеки України провела спеціальний брифінг, в якому взяли участь представники відомства та Офісу Генерального прокурора й на якому було оприлюднено додаткові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів (клістронів для комплексів ППО ЗСУ) з РФ.
Читайте також: Клістрони до С-300: "Укроборонпром" звітує про "поглиблений ремонт" замість власного виробництва