Протягом 2024-2026 років російська державна корпорація "Роскосмос" має напряму отримати з державної казни 12 мільярдів доларів, однак ці гроші підуть скоріше не на "дослідження Місяця", а переважно на виробництво крилатих та балістичних ракет різних типів (зокрема тих же ракет "Искандер) та компонентів до них.
Попри формальну назву, історично "Роскосмос" займався саме виробництвом різних типів ракетного озброєння, зокрема МБР "Ярс" і "Булава", та по факту входить до структури російського ВПК. Про це йдеться у тексті нової доповіді британського RUSI по "промисловій мобілізації" РФ у війні проти України.
Читайте також: Пентагон попередив про ядерний союз РФ та Китаю та зробив вкрай песимістичний прогноз

Як вказують автори доповіді, "Роскосмос" є наступником радянського "Міністерства загального машинобудування", котре відповідало за виробництво космічних ракет-носіїв та ракетного озброєння, зокрема міжконтинентальних балістичних ракет.
На цьому тлі доволі показовим є той факт, що останні два керівники "Роскосмоса" - Рогозін та Борісов – до «катапультування» на таку посаду були віце-прем’єрами по роботі ОПК, що лише підкреслює фактичне військово-промислове призначення цієї держкорпорації.
Однак на зовнішній арені "Роскосмос" у контактах між РФ та Заходом має образ чисто "цивільної" структури, що в свою чергу дає можливість кремлівському керівництву використовувати цю держкорпорацію як одну із "вивісок" для прихованого фінансування роботи свого ВПК.

Для ілюстрації окреслених вище тез автори RUSI наводять такий приклад – "Роскосмос" як юридична особа в 2024 році субсидував зокрема "Специальное конструкторское бюро Московского энергетического института", яке займається міжконтинентальними балістичними ракетами.
Окрім того, "Роскосмос" в минулому році вніс еквівалент 1 мільярда доларів у статутний капітал "Ярославского радиозавода", який займається виготовленням супутників та інших космічних апаратів в інтересах Міноборони РФ.
Раніше Defense Express також розповідало про те, що в листопаді 2024 року Росія розширювала потужності по виробництву твердопаливних двигунів, які треба на ракети до С-400, "Искандер" та МБР.

Читайте також: Саудівська Аравія не просто має таємничо придбані ракети DF-3 та DF-21, але й будує під них секретні підземні бази