xcounter
#

Рашисти використовують FPV-дрони з машинним зором і автозахопленням цілі: дані з перехопленого відео

18737
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Хоч такі оновлення й впливають на здорожчення FPV-дрона, але значно розширюють його можливості і дозволяють витрачати менше часу на підготовку оператора

Рашисти продовжують працювати над удосконаленням їхніх FPV-дронів і тестувати концепції на полі бою — на одне з таких оновлень звернув увагу фахівець у галузі зв’язку, РЕР та РЕБ Сергій "Флеш" Бескрестнов. "Перший раз своїми очима побачив перехоплене відео з російського FPV з машинним зором і автозахопленням цілі. Ба більше, в режимі тепловізора", — відзначив фахівець. Він зауважує, що технологія поки що хоч і "сира", але окупанти вже тестують її на фронті.

Простими словами — з такими оновленнями пілоту FPV достатньо лише долетіти до цілі на відносно великій висоті та позначити її, а далі дрон вже самостійно може уразити ціль без втручання оператора. Передусім використання таких "модернізованих" дронів нівелює ефективність купольних систем РЕБ, бо FPV йде на ціль автономно.

Читайте також: Чи може комплекс активного захисту боротися з FPV-дронами та чи є альтернативи
FPV-дрон ворог
Російський FPV-дрон "Упырь", фото ілюстративне

Також відпадає потреба у досвідчених пілотах. Але тут все ж варто уточнити — йдеться про те, що такими оновленими FPV-дронами можуть керувати пілоти з меншим досвідом та нижчим рівнем навичок, оскільки відпадає потреба виконувати найскладніші маневри — захід на ціль та її ураження.

Раніше ми неодноразово акцентували на тому, що навчання пілотів на FPV-дронів — це значно складніший процес і триваліший, якщо порівнювати, наприклад, із тими ж Mavic-ами. Водночас нещодавно у РФ відзвітували про підготовку 3,5 тисяч операторів FPV-дронів, і до такої кількості пілотів потрібна дійсно величезна кількість дронів, над чим, очевидно, ворог буде працювати в цьому році.

Серед переваг оновлених дронів з машинним зором і автозахопленням цілі також відзначається краща ефективність ураження рухомих цілей, а також збільшення можливої дальності використання цього озброєння.

Ну і також варто окремо зауважити, що противник продовжує оснащувати свої FPV-дрони як нічними камерами (дешевшими аналоговими та дорожчими цифровими), так і тепловізорами. Раніше ми розповідали про те, у чому є нюанс використання FPV-дронів вночі і чи має таке рішення Україна.

Водночас поки на полі бою в Україні як наші, так і ворожі фахівці працюють над удосконаленням FPV-дронів і засобах протидії цій загрозі, у Бундесвері вже розписалися, чому таке озброєння навряд чи з’явиться у НАТО, і йдеться про дійсно надпросте пояснення.

Читайте також: У ЗСУ брак артилерійських снарядів покриватимуть FPV-дронами: буде створено потужне виробництво