xcounter
#

Росіяни збудували дерев'яний 56-метровий макет замість потопленого човна "Ростов-на-Дону"

71971
"Ростов-на-Дону" в компанії іншого "потопельника", ракетного крейсера "Москва", ілюстративне фото довоєнних часів
"Ростов-на-Дону" в компанії іншого "потопельника", ракетного крейсера "Москва", ілюстративне фото довоєнних часів

Невдачу окупантів в спробі приховати потоплення субмарини видно навіть із космосу

У відкритому доступі з'явились супутникові знімки акваторії бази Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі, на яких зафіксовано одразу кілька специфічних речей.

Найбільш примітна із них - як російські окупанти спробували замаскувати факт потоплення підводного човна "Ростов-на-Дону", про який Генеральний штаб ЗСУ повідомляв ще 2 серпня 2024 року. Як випливає із зображень, які навів OSINT-аналітик MT_Anderson, росіяни просто збудували дерев'яний макет субмарини.

Читайте також: Заважає навіть бюрократія: чому зробити "роботизовані підрозділи" в армії США не так вже й просто

Якість виготовлення цього макету говорить сама за себе, якщо його фейковість видно буквально із космосу. І тут мало просто сказати, що росіяни м'яко кажучи не допрацювали по деталям, щоб надати цьому макету хоч якусь видимість реалістичності.

Тут нюанс полягає навіть у тому, що довжина корпусу цього макета складає усього 56 метрів, у той час як довжина корпусу підводного човна проекту 636.6 (до якого належав потоплений "Ростов-на-Дону") складає 73,8 метрів.

Якщо ж порівнювати наприклад із довжиною корпусу підводних човнів проекту 877, до якого належить субмарина "Алроса" зі складу ЧФ РФ (її статус на даний момент не до кінця ясний), то там також "нестиковка", бо тут мова про показник в 72,6 метрів.

Окремо цікавим є момент, як російські окупанти вирішили замаскувати місце, де лежить потоплений підводний човен "Ростов-на-Дону", хвіст якого видно під водою.

Місце його ремонту ворог накрив брезентом після переведення із сухого доку у Кілен-бухту, де знаходиться 13-й судноремонтний завод на початку червня. І цей брезент ворог знімати не збирається і частково ховає субмарину, яка лягла на дно після ураження ракетним озброєнням Сил оборони України. Можливо, вони сподівались таким чином створити враження, що по цьому підводному кораблю досі йдуть ремонтні роботи.

Водночас потоплений корабель відремонтувати у оглядовій перспективі уже навряд чи можливо. Бо на те щоб залатати діри та спустити на воду після першої атаки 13 вересня 2023 року у ворога пішло близько 9 місяців.

Читайте також: У РФ законтрактували встановлення горезвісного КАЗ "Арена" на ТОС-1А та Т-90М: який стан цієї розробки у ворога