xcounter
#

Росіяни поставили рідкісний ЗРК С-350, щоб прикривати Путіна на ПМЕФ-2023 (фото)

5569
Рашистські ЗРК С-350, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистські ЗРК С-350, ілюстративне фото з відкритих джерел

Це яскраво характеризує не лише російську ППО загалом, але й комплекс С-350 зокрема

OSINT-аналітик Airbus/Ben-Reuter опублікував зображення, з якого випливає, що армія РФ у місті Гатчина розмістила батарею своїх рідкісних ЗРК середньої дальності С-350. Для чого саме російські військові там поставили ці комплекси, доволі нескладно припустити саме з "географічного" контексту – місто Гатчина розташоване біля Санкт-Петербургу, де зараз проходить рашистський форум ПМЕФ-2023, де зокрема виступав керманич РФ Путін.

Тому, схоже, що саме для охорони глави своєї держави рашисти й використали ці рідкісні засоби ППО, які могли бути зняті взагалі з прифронтової зони.

Читайте також: Супутник показав, що рашисти тепер можуть пускати "Калібри" з Новоросійська (фото)
Рашистський ЗРК С-350 на позиції в місті Гатчина, червень 2023 року, зображення - Airbus/Ben-Reuter

Попередні згадки про С-350 датуються взагалі серпнем 2022 року. Тоді, як розповідав Defense Express, рашисти "засвітили", що використовують ці ЗРК для охорони прифронтового аеродрому "Центральний" в Таганрозі, на якому тоді базувались штурмовики Су-25СМ. І це можна вважати єдиним відомим випадком, коли рашисти використали С-350 для охорони об’єктів бодай у прифронтовій зоні.

Бо, наприклад, щоб "сотнями збивати ракети від HIMARS", окупантам начебто достатньо лише старих радянських ЗРК "Оса".

Рашистський ЗРК С-350 на позиції в місті Гатчина, червень 2023 року, зображення - Airbus/Ben-Reuter

Армія РФ прийняла С-350 на озброєння лише в 2020 році, а на кінець 2022 року російські військові мали лише шість пускових установок цього ЗРК (для дивізіону потрібно 12). Хоча скасована наприкінці минулого року "ГПВ 2018-2027" (держпрограма по виробництву озброєнь) передбачала, що російська армія мала отримувати по 1-2 повні дивізіони С-350 на рік, які б мали замінювати поступово С-300ПС та "Бук".

На одній пусковій установці ЗРК цього типу розміщується по 12 зенітних ракет. Характеристики С-350 начебто дозволяють обстрілювати одночасно до 8 цілей, знищувати аеродинамічні цілі на дальності до 60 км та балістичні цілі на дальності до 30 км.

Су-25 та С-350 на аеродромі "Центральний" в російському Таганрозі, серпень 2022 року, стоп-кадр із рашистського відео

Але про реальні характеристики С-350 свідчить скоріше той факт, що замість захисту прифронтового аеродрому рашисти використали цей ЗРК для охорони ПМЕФ-2023.

Що заодно характеризує й організацію російської ППО загалом. Бо тут можна згадати, що у вересні 2022 року росіяни зняли з бойового чергування 4 із 14 батарей С-300 біля Санкт-Петербургу, щоб потім використати ці ЗРК для обстрілів міст України.

Навчальні стрільби російської ППО, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Рашисти, крім "Земледелия", пустили в хід для мінування свої УМЗ, і ЗСУ вже відправляють ці машини в пекло