xcounter
#

Рашисти, крім "Земледелия", пустили в хід для мінування свої УМЗ, і ЗСУ вже відправляють ці машини в пекло

21080
УМЗ, фото ілюстративне
УМЗ, фото ілюстративне

У категорії "вперше знищено ЗСУ" з’явилася нова техніка, і це радянська інженерна машина УМЗ

Російське окупаційне військо на фронті довжиною у 1000 км побудували декілька рядів своїх укріплень, які в глибину можуть тягнутися аж на 30 км і серед усього, складаються з доволі щільних мінних полів, які треба пройти нашим військовим під час контрнаступальних дій.

Для того, щоб стримати просування військ наших Сил оброни України, рашисти зокрема використовують свою новітню систему постановки мін "Земледелия", яку прийняли на озброєння лише в 2020 році, і яку окупанти використовують з початку повномасштабного вторгнення в Україну на початку 2022 року.

Читайте також: Одна з країн таємно розробила величезний БПЛА, який не боїться російського "Панцирь-С1": що про нього відомо
"Земледелие"
Російська машина "Земледелие"

Це доволі небезпечна зброя, яка за один "залп" може начебто може перекрити площу аж у декілька футбольних полів. І така машина – доволі рідкісна ціль для наших військових, бо, за даними Oryx, всього наразі було знищено лише одну таку машину, щонайменше про яку відомо публічно – вперше свою систему "Земледелие" окупанти втратили у березні вже цього року.

На кадрах ниже – також ураження системи "Земледелие"

А днями стало відомо й таке – що окупанти для мінування територій, ймовірно, на Запорізькому напрямку, використовують й радянську інженерну машину УМЗ – універсальний мінний загороджувач на базі доопрацьованої вантажівки ЗИЛ-131В.

І що наші військові – ймовірно, вперше, здійснили ураження такої машини. Поцілили у машину за допомогою FPV-дронів. Кадри ураження у своїх соцмережах опублікував Сергій Стерненко, відзначивши, що машину уразили бійці спецпідрозділу "Омега Захід" Національної гвардії України.

Також відео з ураженням російської УМЗ оприлюднили й в акаунті школи операторів безпілотників "Ескадрон" – судячи з кадрів, для ураження машини використали одразу три FPV-дрони.

Нагадаємо, що машина УМЗ призначена для постановки протитанкових, протипіхотних чи змішаних мінних полів. У кабіні машини розташовано шість поворотних систем з касетними блоками, які, для прикладу, можуть вміщувати по 30 мін ПТМ-3 (всього 180 мін), пульт управління системою розташовано в кабіні, екіпаж машини – 2 особи.

УМЗ
УМЗ, фото ілюстративне

Загалом система може використовуватися для створення мінних полів з таких мін, як ПТМ-1, ПТМ-3, ПФМ-1, ПОМ-1, ПОМ-2 або ж низкою інших, головна вимога – щоб вони були сумісні з мінними касетами таких типів: КСФ-1, КСФ-1С, КСФ-1С-0.5, КСФ-1С-0.5СК, КСО-1, КПОМ-2, КПТМ-1, КПТМ-3.

Швидкість постановки мінного поля такою машиною становить від 10 до 40 км/год, довжина однорядного протипіхотного поля – 4100-4200 м, дальність мінування – 55-120 м, час перезарядки розрахунком з двох осіб – від 100 до 120 хвилин.

Читайте також: Далекобійні ракети зі Швеції: будуть чи ні - дивні деталі 12 траншу допомоги