У РФ не лише працюють над тим щоб зменшити вартість виробництва своєї версії іранського далекобійного дрона Shahed-136, наприклад шляхом замовлення двигунів без стартера та маховика, а навіть над здешевленням їх запуску.
Про останнє свідчить інформація від Служби Безпеки України, про викриття колаборанта, що співпрацював з російськими виробниками з "Алабуги" з метою розробки нової пускової.
Читайте також: Румуни задались питанням, чи могли б нам віддати свої Т-55 в обмін на M1 Abrams, але як щодо Т-72
У дописі також оприлюднена фотографія самої установки, яка вочевидь є пневматичною системою запуску. Вона виконана на причепі, а ферми у похідному режимі складаються чи знімаються.
І саме така конструкція пускової має замінити поточний механізм запуску, який складається із простого тримача та ракетного прискорювача. І таким чином вочевидь у РФ планують досягти економії коштів, бо витрати на запуск Shahed-136 будуть меншими, а залежність від постачання таких твердопаливних прискорювачів - ліквідована.
Нагадаємо, що саме такі примітивні установки й використовують росіяни, про що свідчить перше за час війни детальне фото позиції "Шахеда", яке з'явилось лише у жовтні цього року. Також нагадаємо, що ці стартові майданчики розміщені орієнтовно за 200 кілометрів від кордонів та лінії фронту.
Зрештою увагу привертає те, що самостійно розробити у РФ таку пускову не змогли й до робіт був залучений 72-річний учений-механік з Харкова, який особисто знав гендиректора одного з російських заводів, що виробляє агрегати для БПЛА. А враховуючи те що за пособництво державі-агресору передбачено до 12 років, колаборант вочевидь проведе залишок свого життя у в'язниці.
Читайте також: Снаряди для ЗСУ на початку 2023 року затримались на 2 місяці, Пентагон в цьому винить "проблеми по контракту" з Deutche Bahn