xcounter
#

Росія втратила ще одного покупця своїх Су-35: цього разу через бортову РЛС

11949
Винищувач Су-35
Винищувач Су-35

Це вже друга країна, яка останнім часом відмовляється від закупівлі російських винищувачів Су-35

Алжир відмовляється від закупівлі російського винищувача Су-35 – попри те, що російські ЗМІ неодноразово повідомляли, що перемовини щодо замовлення цих літаків країною Північної Африки все ще в силі, повідомляє видання Military Watch Magazine.

Серед офіційних причин такої відмови – те, що Алжир планує посилити свої Повітряні сили іншими шляхами. Йдеться, зокрема, про дооснащення винищувачів Су-30МКА двигунами АЛ-41 та РЛС "Ирбис-Э", а також про ймовірну закупівлю російських Су-57.

Читайте також: Скільки бойових літаків має РФ та якими є перспективи російської військової авіації

Однак алжирські військові аналітики стверджують, що основна причина відмови від російських Су-35 – ефективність бортової радіолокаційної станції, вартість якої до того ж приблизно на 60 % вища, ніж у Су-30МКА.

Су-30МКА винищувач
Алжирський винищувач Су-30МКА

Зазначається, що вимоги Алжиру до літака для забезпечення переваги у повітрі включали інтеграцію РЛС з активною фазованою антенною решіткою (AESA), яку РФ поки що не інтегрувала в жодний винищувач, що діє у складі ескадрильї.

Повітряні Сили Індонезії винищувачі
Індонезія також відмовилася від російських Су-35

Нагадаємо, що це вже не вперше за останній час, коли країни відмовляються від російських Су-35 – так, наприкінці минулого року Defense Express повідомляв, що Індонезія остаточно відмовилася від спроб закупівлі російських винищувачів Су-35 і тепер буде обирати між американськими та французькими винищувачами.

Читайте також: Посилення російських авіаполків Су-34 третіми ескадрильями: загроза з повітря зростає