xcounter
#

РФ знову використала для удару по Україні крилаті ракети Х-55СМ з імітатором ядерного заряду

8295
Х-55СМ, фото ДСНС, опубліковано у листопаді 2024 року
Х-55СМ, фото ДСНС, опубліковано у листопаді 2024 року

Загалом ворог під час атаки використав 117 засобі повітряного нападу, українські сили знешкодили 100% дронів та 85% крилатих та керованих ракет

Під час комбінованої далекобійної атаки РФ по Україні у ніч на 15 січня 2025 року ворог використав крилаті ракети Х-55СМ, які хоч і є штатними носіями ядерного заряду, використовуються росіянами з масо-габаритними макетами бойових частин.

Про використання саме Х-55СМ окремо зазначено у звіті Командування Повітряних сил ЗСУ. Ці ракети разом із Х-555 були запущені з Ту-95МС з пускового району у Волгоградській області.

Читайте також: Відбиваючи атаки хуситів у Червоному морі ВМС США відстріляли понад 200 ракет з ціною від 4 до 12 млн доларів за одиницю

Мета використання цих ракет, які несуть лише металеву "болванку" - заплутати українські сили протиповітряної оборони, тобто бути хибною ціллю. Додамо, що використання Х-55СМ у звітах Повітряних сил за останній час зустрічається також у статистиці відбиття атак за 25 та 13 грудня 2024 року.

Сама ракета від звичайної Х-55 відрізняється конформними бакам, завдяки чому дальність збільшена до 3500 км. Ця версія з'явилась у 1987 році та продовжила вироблятися після розвалу СРСР у РФ. А загалом для ударів по Україні РФ використовує ракети Х-55 та їх модернізації ще з листопада 2022 року.

Х-55СМ
Х-55СМ

Також у цій атаці росіяни використали 1 балістичну ракету ("Искандер" або KN-23), 7 ракет Х-22 або Х-32 з Ту-22М3, 4 крилаті ракети морського базування "Калибр", 27 крилатих ракет повітряного базування Х-101 та самі Х-55СМ, 4 керовані Х-59 чи Х-69, а також 74 дронів типу "Шахед" та дронів-імітаторів. Таким чином загалом ворог використав 117 засобі повітряного нападу, з яких ракет 43 одиниці.

Українській ППО вдалось збити 26 крилатих ракет та всі керовані ракети Х-59/Х-69, тобто 85% від всіх ворожих засобів, які можливо збивати звичайними ЗРК. Також вдалось знешкодити всі 100% ворожих БПЛА, з яких 47 було збито, а ще 27 не досягли своїх цілей.

Щодо високошвидкісних Х-22 чи Х-32 та балістичної ракети, то їх перехоплення вимагає відповідних засобів ППО класу Patriot та SAMP-T, кількість яких обмежена, а районі розгортання вочевидь відомі ворогу. Але зазначено, що не всі ворожі ракети, які не було збито, досягли своїх цілей.

Росіяни цим ударом цілились по українській газовій інфраструктурі на Харківщині, а також на Львівщині та Івано-Франківщині. Станом на момент публікації інформації щодо критичних її пошкоджень немає.

Читайте також: Велика Британія готова продати два універсальні десантні кораблі, яким ще немає 25 років