xcounter
#

РФ визнала, що її Су-35С та МиГ-31БМ без А-50 в повітрі "не бачать" нічого

6671
Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел

Що заодно ставить питання про те, що і нашим авіаторам також потрібні літаки радіолокаційного дозору

Російські пропагандистські "ЗМІ" опублікували матеріал, присвячений літакам радіолокаційного дозору А-50 в строю "ВКС РФ", зокрема під час війни проти України. Це уже сама по собі подія, на яку варто було звернути увагу. Бо ворожа пропаганда зазвичай майже нічого не говорить про свої "літаючі радіолокатори", котрі з певною епізодичністю "світяться" в новинах про бойові дії.

А оскільки рашисти вирішили заявити і функціонал, котрий виконують А-50 у війні проти України, то на описані там характеристики тим більш варто звернути увагу.

Читайте також: А як над Грузією в 2008 році збили російський Ту-22М3, і який застосували ЗРК
Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел

Для початку, російські пропагандисти стверджують, що їх А-50 начебто здатні виявляти усі типи наземних цілей, від стаціонарних об’єктів та ракетних комплексів до танків та САУ на дистанції до 300 кілометрів, і навіть передавати відповідну цілевказівку операторам ракетних комплексів "Искандер-М" і "Торнадо-С". І що така "розвідувально-ударна зв’язка" начебто може полювати навіть на M142 HIMARS.

А ще рашисти заявили, що їх винищувачі Су-35С та МиГ-31БМ можуть проводити пуски далекобійних ракет "повітря-повітря" Р-37М на дистанцію до 300 кілометрів лише по цілевказівці з А-50. І ось на цей момент точно варто звернути увагу, хоча би в контексті питання про підвищення спроможностей нашої авіації.

Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел

В ЗМІ вже проходили повідомлення про те, що Україна хоче модернізувати F-16 до тих параметрів, які дадуть технологічний паритет перед винищувачами "ВКС РФ". Параметри бажаної модернізації офіційно не розкриваються, але загалом не складно припустити, що "апгрейд" може стосуватись підвищення дальності виявлення повітряних цілей бортовою РЛС та збільшення дальності застосування ракет "повітря-повітря".

Але ж з наведеного вище випливає, що рашистам технологічну перевагу для винищувальної авіації забезпечує також і наявність літаків радіолокаційного дозору. Що заодно і перед нами ставить питання, що до F-16 треба і AWACS.

Раніше Defens Express уже писав про те, наскільки критично Україні треба AWACS у пару до F-16 таких літаках. Також в одній із публікацій ми наводили райони, де рашистські AWACS А-50 баражують, та на скільки вони бачать вглиб України.

Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Що це за варіант Х-101, який вміє пускати теплові пастки