Російські пропагандистські "ЗМІ" пишуть про те, що влада Судану заявила бажання "зміцнити військово-технічну співпрацю з Росією", зокрема купити в росіян бойові літаки. Тим більш, що зараз Судан має діючі контракти із РФ на технічне обслуговування раніше поставленої техніки та навчання пілотів військової авіації.
Показово, що кремлівські пропагандони в цьому ж повідомленні додають зокрема, що Кремль цьогоріч "як ніколи зміцнив свої відносини з Африкою". І що влада Судану в травні 2023 року заодно підтвердила, що угода про створення бази для ВМФ РФ, укладена в грудні 2020 року, лишається чинною.
Читайте також: РФ втратила мінімум шостий МиГ-31 з 2022 року: на цей раз на Камчатці
Від Defense Express додамо, що в поточній ситуації Судан може справді цікавитись можливостями купити в РФ бойові літаки як мінімум з двох причин. Перша – під час нещодавніх заворушень в країні між двома силовими структурами, за консервативними підрахунками порталу Oryx, було знищено як мінімум один МиГ-29 та як мінімум три Су-25 суданських ВПС, відповідно самі суданці потребують поповнення в літаках.
Друга – історично склалось, що більшу частину парку бойової авіації Судану складають саме машини радянського та російського виробництва. Зокрема, суданські ВПС мають загалом 56 бойових літаків, із яких орієнтовно 20 винищувачів МиГ-29SE, 14 штурмовиків Су-25 та шість Су-24М/МР (станом на початок 2022 року), 40 ударних вертольотів типу Ми-24 різних модифікацій та 30 багатоцільових Ми-8/Ми-17.
Водночас, сам Судан має більш ніж скромний бюджет, який тримається орієнтовно на рівні 0,5 мільярдів доларів щорічно. Відповідно, такий більш ніж скромний кошторис навряд чи дозволить суданцям купувати бодай вживані літаки в РФ. Тому, схоже, Кремль погодиться "дарувати" Судану літаки хіба що "по бартеру", в обмін на щось важливе для себе, наприклад – на практичне просування по створенню бази для свого ВМФ у важливому для світового судноплавства районі.
Раніше Defense Express розповідав про те, що в рашистів у плані експорту зброї йде все "настільки за планом", що тепер вони в Африку постачають переважно навчально-бойові L-39, хоча починали із поставки Ми-28 для Уганди.
Читайте також: ВМСУ показали на навчаннях "ган-трак" із зеніткою 2М-3М(фото)