xcounter
#

ВМСУ показали на навчаннях "ган-трак" із зеніткою 2М-3М(фото)

3814
Імпровізована артустановка із зеніткою 2М-3М, липень 2023 року, фото - прес-служба ВМСУ
Імпровізована артустановка із зеніткою 2М-3М, липень 2023 року, фото - прес-служба ВМСУ

А ще вперше за час повномасштабної війни наш флот показав катери Island та їх поточне озброєння

ВМС України повідомили, що провели стрільби з використанням берегової зенітної артилерії та бортового озброєння корабельно-катерного складу.

Зазначається, що такий формат бойової підготовки допомагає нашим морякам зокрема ефективно знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе рашистів, які можуть летіти на ціль зі сторони Чорного моря. І якщо ми подивимось на фото, які супроводжують це повідомлення, то зможемо побачити одразу кілька цікавих деталей.

Читайте також: Повітряні Сили України вперше показали JDAM-ER під крилом радянських машин
Та сама імпровізована артустановка із зеніткою 2М-3М зі складу ВМСУ під час навчань у червні 2021 року, фото - прес-служба СБУ

Перша з них – зенітний "ган-трак" із установкою 2М-3М калібру 25 мм. На перший погляд, це виглядає як мобілізаційна імпровізація військового часу. Але схоже, що це насправді та сама машина, яку ВМСУ вперше показали ще в 2021 році під час навчань по захисту Очакова від ворожих диверсантів.

Зенітка 2М-3М має "паспортну" дальність стрільби до 7,5 км і висоту ураження цілей до 2,5 км, встановлювалась майже на всіх проектах радянських військових кораблів. Але через нестандартний калібр в 25 мм та усі нюанси, які випливають звідси зокрема по боєприпасам, виготовлення "ган-траків" з такими зенітками в складі Сил оборони України виглядає скоріше вимушеним винятком, аніж правилом.

Один із катерів проекту Island під час навчань, липень 2023 року, фото – прес-служба ВМСУ

Тим більш, що під час цих же навчань ВМСУ "засвітили" також один чи два патрульні катери типу Island (ідентифікація яких стала ускладненою, з бортів кораблів прибрані тактичні номери та назви). І як можемо побачити, на цих катерах в якості основного озброєння також використовуються зенітні автомати 2М-3М.

Цілком ймовірно, що захисні щити на артустановки цих кораблів були встановлені уже під час повномасштабного вторгнення. Інші візуальні відмінності на катерах проекту Island, порівняно з довоєнним часом, саме на фото від прес-служби ВМСУ не помітні.

Один із катерів проекту Island під час навчань, липень 2023 року, фото – прес-служба ВМСУ

Читайте також: У ЗСУ показали влучні удари високоточного "дробовика командира" по САУ та РСЗВ рашистів