ВМС України повідомили, що провели стрільби з використанням берегової зенітної артилерії та бортового озброєння корабельно-катерного складу.
Зазначається, що такий формат бойової підготовки допомагає нашим морякам зокрема ефективно знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе рашистів, які можуть летіти на ціль зі сторони Чорного моря. І якщо ми подивимось на фото, які супроводжують це повідомлення, то зможемо побачити одразу кілька цікавих деталей.
Читайте також: Повітряні Сили України вперше показали JDAM-ER під крилом радянських машин
![](/media/contentimages/5e164a44b3f8c1b5.jpg)
Перша з них – зенітний "ган-трак" із установкою 2М-3М калібру 25 мм. На перший погляд, це виглядає як мобілізаційна імпровізація військового часу. Але схоже, що це насправді та сама машина, яку ВМСУ вперше показали ще в 2021 році під час навчань по захисту Очакова від ворожих диверсантів.
Зенітка 2М-3М має "паспортну" дальність стрільби до 7,5 км і висоту ураження цілей до 2,5 км, встановлювалась майже на всіх проектах радянських військових кораблів. Але через нестандартний калібр в 25 мм та усі нюанси, які випливають звідси зокрема по боєприпасам, виготовлення "ган-траків" з такими зенітками в складі Сил оборони України виглядає скоріше вимушеним винятком, аніж правилом.
![](/media/contentimages/9f764a44bab07c4d.jpg)
Тим більш, що під час цих же навчань ВМСУ "засвітили" також один чи два патрульні катери типу Island (ідентифікація яких стала ускладненою, з бортів кораблів прибрані тактичні номери та назви). І як можемо побачити, на цих катерах в якості основного озброєння також використовуються зенітні автомати 2М-3М.
Цілком ймовірно, що захисні щити на артустановки цих кораблів були встановлені уже під час повномасштабного вторгнення. Інші візуальні відмінності на катерах проекту Island, порівняно з довоєнним часом, саме на фото від прес-служби ВМСУ не помітні.
![](/media/contentimages/0ed64a44bcd0f953.jpg)
Читайте також: У ЗСУ показали влучні удари високоточного "дробовика командира" по САУ та РСЗВ рашистів