РФ 28 листопада здійснила чергову далекобійну атаку з використанням крилатих ракет та дронів по Україні, атакувавши об'єкти критичної інфраструктури зокрема у південних та західних областях. Загалом, згідно з повідомленням Командування Повітряних сил, ворог застосував 188 засобів далекобійного ураження, з яких було 91 ракета різних типів та 97 дронів.
Головним засобом ураження традиційно стали крилаті ракети: 57 Х-101 та 28 "Калибр", загалом 85 одиниць, з яких, як повідомлено, збито 76 одиниць. Також ворог запустив три керовані Х-59, які були збиті, а також три зенітні з ЗРК С-300 по Харківщині (без збитих). Щодо дронів, то з 97 БПЛА різного типу було збито 35 одиниць, а "локаційно втрачено" ще 62.
Читайте також: От хто поставив Gripen на паузу: у НАТО пояснили, чому передача Україні шведських винищувачів не має сенсу
Таким чином, згідно з повідомленням Командування Повітряних сил, ефективність збиття крилатих та керованих ракет склало 89,7%. А ефективність протидії дронам склала 100%. Тобто шкоду завдали лише 9 російських крилатих ракет типу Х-101 та "Калибр" та 3 зенітні.
Водночас ця атака відрізнялась від попередніх тим, що РФ використала для удару крилаті ракети "Калибр" з касетною бойовою частиною, які атакували цивільні об'єкти. Про їх використання повідомив Володимир Зеленський.
З боку Defense Express зазначимо, що раніше касетні бойові частини на крилатих ракетах з'явились на Х-101. Першу таку крилату ракету було збито на початку червня 2024 року. З великою долею вірогідності ворог використав те саме рішення щодо оснащення й у "Калибрах".
Нагадаємо, що це означає, що у районах збиття, падіння та влучання таких ракет можуть бути розкидані осколкові суббоєприпаси, які становлять небезпеку. Це металеві кульки приблизно 10 см у діаметрі. Вони можуть мати механізм самоліквідації, тобто вибухнути у будь-який момент. Саме тому при їх знаходженні необхідно повідомити ДСНС чи поліцію.
Читайте також: IRIS-T буде більше: німецький Diehl збільшився вдвічі та будує додаткові потужності