xcounter
#

Республіканці мають три різні точки зору на оборонні витрати США, і тут питання, як це обернеться для України

2782
БМП Bradley, фото - DoD US
БМП Bradley, фото - DoD US

Хоча поки рано робити тверді прогнози, однак деякі важливі тенденції можна уже зафіксувати

На даний момент команда 47-го новоообраного президента США Дональда Трампа не декларує чіткі плани, які стосуються зокрема затрат на оборону та подальших планів у безпековому сегменті, зокрема щодо підтримки України у повномасштабній війні проти Росії.

Однак на даний момент в таборі республіканців можна виділити три умовні фракції, кожна з яких переслідує власну точку зору на питання оборонних затрат США. І власне, яка із цих фракцій отримає гору, це і визначатиме долю військової допомоги для нашої країни, про що йдеться в публікації порталу Defense News.

Читайте також: Снаряди для ЗСУ на початку 2023 року затримались на 2 місяці, Пентагон в цьому винить "проблеми по контракту" з Deutche Bahn
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь з гаубиці M777, літо 2022 року, фото з відкритих джерел

Автори видання при цьому опираються на слова експерту Центру стратегічних досліджень (CSIS) у Вашингтоні Марка Канчіана, який окреслив наступну конфігурацію.

До першої фракції в таборі республіканців можна віднести традиційних "яструбів" на чолі з екс-державним секретарем Майком Помпео. Ця фракція послідовно виступає за збільшення оборонного бюджету та розширення воєнної присутності США в усіх куточках світу.

Друга фракція – це умовна група Freedom Caucus, яка на словах просто "стурбована" начебто "роздутими" витратами державного бюджету, і під таким приводом вони й не проти "порізати" зокрема й видатки на оборону.

Ну і третя фракція – це одне із крил Республіканської партії, яке послідовно дотримується лозунгу "Америка понад усе", тому наприклад наполягає на повсюдному скороченню воєнної присутності США у всіх куточках планети.

Перші F-16 в Україні, серпень 2024 року

Як говорить той же Канчіан, яка сама із трьох описаних вище точок зору домінуватиме в політиці Трампа, можна буде зрозуміти лише після перших призначень в новому складі уряду США. Ну і далі, як випливає із його слів – лише після перших кадрових рішень стане чіткіше зрозумілою доля подальшої оборонної підтримки від США для України, а до того моменту можна "лише будувати догадки".

Тим більш, що перший строк президента Трампа запам’ятався зокрема тим, що оборонні затрати в той період виросли на додаткові 225 мільярдів доларів, що в свою чергу демонструє загальний курс республіканців на збільшення розміру воєнного бюджету.

Читайте також: Названо головні проблеми навчання бійців ЗСУ у Польщі й, на жаль, вони об'єктивні