xcounter
#

Raytheon успішно інтегрувала далекобійну AMRAAM-ER до NASAMS, дальність виросла до 60 км

20641
ЗРК NASAMS, ілюстративне фото з відкритих джерел
ЗРК NASAMS, ілюстративне фото з відкритих джерел

Випробування зайняли кілька років, таку розробку вже придбали дві країни

Корпорація Raytheon (RTX) повідомила, що 27 лютого 2024 року завершила роботи по інтеграції далекобійної ракети AIM-120C-8 AMRAAM-ER до складу зенітно-ракетного комплексу NASAMS. Такі роботи виконувались в партнерстві з норвезькою корпорацією Konsberg та Міноборони Норвегії.

В результаті проведених робіт при застосуванні ракети AMRAAM-ER комплекс NASAMS тепер може збивати повітряні цілі на дистанції до 60 кілометрів. Але для інтеграції до складу ЗРК на цій ракеті довелось видозмінити двигун та систему наведення. Про це пише портал ZBiAM.

Читайте також: На снаряди для ЗСУ поза межами ЄС вже зібрали 300 млн євро: скільки це у боєприпасах

В публікації зазначається, що для інтеграції AMRAAM-ER до складу комплексу NASAMS корпорації Raytheon знадобилось кілька років робіт та проведених випробувань. Але при цьому не розкривається кількість ракет AMRAAM-ER, які були відстріляні під час різного роду тестів.

На даний момент можливість застосовувати NASAMS з інтегрованими далекобійними AMRAAM-ER є лише у двох країн-покупців цього ЗРК – Угорщини та Катару, які замовили поставку відповідної модифікації цього комплексу у варіанті Block III.

Схема роботи ЗРК NASAMS, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Від Defense Express додамо, що вперше дані про випробування AMRAAM-ER на ЗРК NASAMS з’явились у відкритому доступі на початку жовтня 2022 року.

І тоді мова була про те, як можна адаптувати цей комплекс для використання одночасно трьох типів ракет в складі ешелонованої протиповітряної оборони- ракет малої дальності AIM-9X Sidewinder Block II, ракет середньої дальності AIM-120 та власне AMRAAM-ER. Проведені випробувальні стрільби із використанням усіх трьох типів ракет були визнані успішними.

Раніше ми також розповідали про те, що Норвегія замовляє для себе додаткові NASAMS, і строки виконання знову вказують на головну проблему.

ЗРК NASAMS, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Рашисти вперше показали нову РСЗВ "Возрождение на базі системи "Земледелие"