xcounter
#

Рашисти збудували для ЧФ новий ракетний корвет, але до Криму навряд чи дійде

5241
Рашистський ракетний корвет "Меркурий", що має увійти до складу ЧФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський ракетний корвет "Меркурий", що має увійти до складу ЧФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Або цей корабель не пропустять турки через Протоки, або ж цей корвет також наздожене "Нептун"

Російські військові 13 квітня 2023 року в місті Балтійск, що в "Калінінградському анклаві" провели формальну церемонію включення в склад Чорноморського флоту ракетного корвета "Меркурий" проекту20380. На церемонії був присутній особисто головнокомандувач ВМФ РФ адмірал Ніколай Євмєнов, але невідомо, що далі рашисти планують робити з цим ракетним кораблем.

Можливі варіанти – або корвет і далі по факту лишатиметься в Балтійському морі, або ж росіяни перекинуть його до берегів Сирії для служби в складі Середземного угрупування ВМФ РФ.

Читайте також: Для Storm Shadow в Криму є ціль не тільки "Кримський міст", але й також ракетний "Объект-100" окупантів
Рашистський корвет "Меркурий" під час церемонії формального вводу до складу ЧФ РФ, травень 2023 року, фото з відкритих джерел

Рашистський корвет "Меркурий" проекту 20380 за його габаритами можна віднести скоріше до легкого фрегата. Будувати настільки крупні кораблі росіяни мають потужності або в тому ж Балтійску, або у Санкт-Петербурзі на підприємстві "Северная верфь". Тому так і вийшло, що корвет для Чорноморського флоту будували на "Северной верфи" із розрахунку, що після добудови та введення у стрій корабель вдасться перегнати своїм ходом до тимчасово окупованого Криму.

Але зараз такий варіант для окупантів нереалістичний хоча б тому, що через заборону на прохід протоками Босфор та Дарданели, яку для обох воюючих країн запровадила Туреччина 27 лютого 2022 року. А навіть якщо трапиться найгірший варіант, і рашистський "Меркурий" пройде до Криму, цей корабель все рівно буде вразливим для ракетного озброєння ЗСУ, зокрема берегових комплексів "Нептун".

Рашистський ракетний корвет "Меркурий", що має увійти до складу ЧФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Будівництво російського корвета "Меркурий" стартувало ще в 2015 році, в березні 2020 року корабель був спущений на воду. Передача до складу ЧФ РФ планувалась взагалі на осінь 2021 року, але добудова та випробування затягнулись, тому ввід у стрій відбувся майже на 2 роки пізніше плану.

Новий корвет "Меркурий" для ЧФ РФ не є носієм "Калібрів", його головне озброєння – вісім протикорабельних ракет Х-35 комплексу "Уран". Але тут варто пригадати, що рашисти використовували для ударів по Україні й ті самі Х-35 із берегових установок "Бал".

Цей корабель також озброєний однією 100-мм артустановкою та двома артустановками АК-630, двома 4-трубними торпедними апаратами калібру 324 мм та 12 пусковими установками ЗРК малої дальності "Редут", і може нести один протичовновий Ка-27. Довжина корпусу корабля складає 104 метри при повному водозаміщенні 2200 тонн.

Рашистський ракетний корвет "Меркурий", що має увійти до складу ЧФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Через "брянську ППО" рашисти вчора втратили два рідкісні вертольоти РЕБ Ми-8МТПР-1, яких було менше 20