ПТРК представлено у двох варіантах Moskit SR (малої дальності - до 2 км) і LR (великий дальності - до 4 км). Також заявлено про розробку варіанту Moskit ER, який повинен мати дальність до 8-10 км.
Бронепробиття гомогенної броні у ПТРК Moskit - 700 мм. У старого радянського ПТРК "Малютка" з дальністю діі до 3 км цей показник становить не більше 450 мм.
Читайте також: "Пірат" та "Корсар". у чому відмінність ракетних родичів?
Нині польська армія має на озброєнні один тип сучасних протитанкових керованих ракет. Це ракети Spike від ізраїльської компанії Rafael, вироблені компанією Mesko S. A. разом з Skarzysko Kamienna по ізраїльській ліцензії. Вони можуть вражати цілі на на відстані не більше 4 км, бронепробиття - близько 700 мм RHA.
Заявлено, що усі елементи "Москіта" - польського виробництва. А саме - боєголовка, приводи, програмне забезпечення. Оптико-електронна ГСН поставляється компанією "Промисловий центр оптики" (Przemysłowe Centrum Optyki). У ПТРК реалізований режим "вистрілив - забув", при використанні оптико-волоконної лінії передачі даних використовується режим "вистрілив - коректуй". Логіка побудови ПТРК та режими роботи "Москіта" значною мірою копіюють саме ПТРК "Спайк".
Як відомо, у Польщі реалізується програма Pustelnik. Ця програма передбачає закупівлю нових легких протитанкових комплексів для польської армії. При чому у значній кількості: нових пускових ПТРК - до 500 та близько 5000 керованих ракет до них.
Можна припустити, що поява ПТРК Moskit - це заявка на участь у цій програмі. І готовність конкурурувати з іншим претендентом на перемогу у програмі Pustelnik - легким ПТРК Pirat, який реалізується польськими компаніями MESKO S.A., CRW Telesystem Mesko, Військовим технологічним університетом - у співпраці з українським ДержККБ "Луч".
У рамках проекту ДержККБ "Луч" відповідає за проект ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko); у свою чергу, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ "Луч") і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни і решту (у т.ч. ПУ).
Максимальна дальність стрільби у піхотному варіанті ПТРК "Пірат" складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг – кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною.
Сама ракета має масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг.
У склад прицільного комплексу ПТРК входять денний та цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільовий покажчик, електронний компас і приймач GPS. Час польоту ракети – 12 секунд. БЧ гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.
Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім. Коли ціль підсвічується, наприклад, з безпілотника.
Отже, можна очікувати, що у Польщі ось-ось розгорнеться дуєль між "Москітом" та "Піратом".
Читайте також: "Пірат" атакує згори: нові випробування і питання до нової зброї (відео)