Міноборони Великої Британії в своєму новому розвідувальному огляді за 9 грудня 2024 року розповіло про результативний удар Сил оборони України по одній із позицій російської протиповітряної оборони в тимчасово окупованому Криму, котрий відбувся 29 листопада 2024 року.
На місці того, що колись було елементами комплексу С-400, можна побачити кратери шириною 13,5 метрів, ну й також – сліди вторинної детонації та фрагменти знищеного ЗРК.
Читайте також: Яке реально цікаве для України озброєння є у Сирії, і наскільки реально його звідти дістати
Самі британці в цьому ракурсі звертають увагу на те, що це був другий за листопад 2024 року результативний удар Сил оборони України по рашистським С-400, перший відбувся дещо раніше, 23 листопада 2024 року, на території Курської області.
Від Defense Express тут хочемо наголосити на кількох моментах. Для початку варто зауважити, що це повідомлення від Міноборони Великої Британії несе додаткову цінність одразу в кількох площинах.
Бо можемо пригадати, що того ж 29 листопада 2024 року в соцмережах справді були повідомлення про новий удар по російським окупантам в Криму, однак при цьому заявлялись лише припущення, що "приліт" відбувся або по позиції ЗРК С-400, або ж по складу боєприпасів.
Як наочно можемо побачити, ціллю удару став саме російський комплекс С-400, при цьому "приліт" був настільки результативним, що лишається тільки рахувати ширину кратеру від потужності вибуху.
Але при цьому, як також можемо зауважити, Міноборони Великої Британії не заявляє своїх оцінок по головному питанню – а яким саме засобом наші військові буквально висадили в повітря цей російський С-400 в тимчасово окупованому Криму.
Бо для такого удару з однаковою ймовірністю могли бути використані як ATACMS, так і вітчизняні модернізовані "Нептуни", перше застосування котрих для знищення С-400 в тимчасово окупованому Криму відбулось взагалі восени 2023 року.
Крім того, відкритим лишається питання і щодо характеру зусиль Сил оборони України, в рамках яких відбувся цей удар по С-400 в тимчасово окупованому Криму. Бо ціллю цього удару могло "прокладання" шляху нашим ракетам не тільки до "Кримського мосту", але й не менш пріоритетних цілей, як наприклад критична інфраструктура загарбників на півострові.
Читайте також: Японія показала свою новітню стелс крилату ракету SSM-2 на 1500 км, яка "виросла" з аналога "Нептуна"