Диверсії РФ на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що трапились 26 вересня 2022 року, примусили країни НАТО активніше застосовувати свої збройні сили для захисту власної критичної інфраструктури.
Зокрема, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Осло посилює патрулювання авіації та військово-морських сил поблизу газових родовищ у Північному морі. Данія, Швеція, Франція, Велика Британія та Німеччина також пообіцяли допомогти в охороні норвезьких родовищ, що стали стратегічним енергетичним ресурсом для всієї Європи. Про це йдеться в публікації порталу Defense Brief.
Читайте також: Португальські M113 для ЗСУ за 5 місяців нарешті доїхали на фронт, воюють на Херсонщині
Поки що активізацію сил країн НАТО по захисту енергетичної інфраструктури можна назвати "обмеженою". Наприклад, Норвегія офіційно оголосила, що послала додаткові кораблі ВМС та берегової оборони в район зосередження газодобувних вишок. Зокрема на офіційному фото від Міноборони Норвегії був зафіксований зокрема патрульний корабель KV Sortand. На додачу, в тому районі активніше почали літати норвезькі F-35, що перебувають на оперативному чергуванні.
В свою чергу, Данія додатково відправила у Північне море свій фрегат HDMS Absalon та судно екологічного моніторингу Gunnar Thorson. Швеція надіслала свої кораблі зі складу Берегової оборони, їх кількість – не уточнюється.
Велика Британія, Німеччина та Франція – поки не визначились, в якому саме форматі допомагатимуть Норвегії захистити газові родовища від можливих диверсій від РФ.
Читайте також: НАТО посилює стандартизацію та взаємозамінність в озброєнні: почнуть з боєприпасів до гаубиці M777