xcounter
#

Після того як РФ підірвала "Північний потік-2", Норвегія підняла свої F-35 для оборони газових родовищ

2835
 Норвезькі F-35 патрулюють нафтогазові родовища в Північному морі, фото – Міноборони Норвегії
Норвезькі F-35 патрулюють нафтогазові родовища в Північному морі, фото – Міноборони Норвегії

Країни НАТО використовують патрульні кораблі та авіацію, щоб захистити від рашистів свою критичну інфраструктуру

Диверсії РФ на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що трапились 26 вересня 2022 року, примусили країни НАТО активніше застосовувати свої збройні сили для захисту власної критичної інфраструктури.

Зокрема, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Осло посилює патрулювання авіації та військово-морських сил поблизу газових родовищ у Північному морі. Данія, Швеція, Франція, Велика Британія та Німеччина також пообіцяли допомогти в охороні норвезьких родовищ, що стали стратегічним енергетичним ресурсом для всієї Європи. Про це йдеться в публікації порталу Defense Brief.

Читайте також: Португальські M113 для ЗСУ за 5 місяців нарешті доїхали на фронт, воюють на Херсонщині
Норвезький патрульний корабель KV Sortand чергує біля нафтогазових родовищ у Північному морі, фото – Міноборони Норвегії

Поки що активізацію сил країн НАТО по захисту енергетичної інфраструктури можна назвати "обмеженою". Наприклад, Норвегія офіційно оголосила, що послала додаткові кораблі ВМС та берегової оборони в район зосередження газодобувних вишок. Зокрема на офіційному фото від Міноборони Норвегії був зафіксований зокрема патрульний корабель KV Sortand. На додачу, в тому районі активніше почали літати норвезькі F-35, що перебувають на оперативному чергуванні.

В свою чергу, Данія додатково відправила у Північне море свій фрегат HDMS Absalon та судно екологічного моніторингу Gunnar Thorson. Швеція надіслала свої кораблі зі складу Берегової оборони, їх кількість – не уточнюється.

Велика Британія, Німеччина та Франція – поки не визначились, в якому саме форматі допомагатимуть Норвегії захистити газові родовища від можливих диверсій від РФ.

Фрегат HDMS Absalon ВМС Данії, фото з відкритих джерел
Читайте також: НАТО посилює стандартизацію та взаємозамінність в озброєнні: почнуть з боєприпасів до гаубиці M777