xcounter
#

Португальські M113 для ЗСУ за 5 місяців нарешті доїхали на фронт, воюють на Херсонщині

18458
Бронетранспортер М113 португальської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Бронетранспортер М113 португальської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо рахувати усі поставлені M113 та їх варіації, наше військо отримало комплект на десяток механізованих батальйонів

У відкритому доступі з’явилось фото, яке вказує – один із механізованих підрозділів Збройних Сил України, що зараз діє на Херсонському напрямку, отримав бронетранспортери М113, поставлені із Португалії. Ймовірно, світлина була зроблена безпосередньо перед початком чергової атаки на позиції рашистів.

Передачу португальських М113 для ЗСУ, ймовірно, в історичній перспективі можна буде назвати одним із найбільш "затягнутих" епізодів поставки західної військової допомоги для України.

Читайте також: Литва "поза графіком" поставить для ЗСУ батарею гаубиць М101: чим вони особливі (фото)

Вперше свій намір М113 для нашої армії Португалія заявила ще на початку травня 2022 року. Майже за 3 місяці потому, в липні поточного року з’явились фото підготовки португальських бронетранспортерів до відправки в Україну. І лише за 2 місяці потому ці бронемашини від Лісабону нарешті опинились в строю ЗСУ та допомагають прогнати рашистів з нашої землі. На додачу до гусеничних БТР португальці також обіцяли передати батарею гаубиць М114 калібру 155 мм, чи були вони по факту передані – поки невідомо.

Португальські БТР M113 прямують в Україну, липень 2022 року, фото з відкритих джерел

Автори польського Defence24 наводять оцінку, що за весь час війни ЗСУ могли отримати від усіх донорів порядка 350 бронетранспортерів М113 та їх варіацій, зокрема голландські YPR-765 чи австралійські M113AS4.

Якщо рахувати в середньому, то цієї кількості бронемашин могло в теорії вистачити на комплектування порядка 10 механізованих батальйонів ЗСУ. Хоча, звісно, така цифра "усереднена" без поправки на можливі втрати чи поломки під час експлуатації.

Бронетранспортер М113 португальської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Данія, Німеччина та Норвегія "скинулись" майже на дивізіон нових САУ для ЗСУ