xcounter
#

Пентагон планує скоротити UH-60 Black Hawk заради конвертопланів від Bell і це важливо для ЗСУ

3484
UH-60 Black Hawk (всі фото: DoD US)
UH-60 Black Hawk (всі фото: DoD US)

157 UH-60 Black Hawk старих версій армія США готова списати та реалізувати по дуже "смачній" ціні у 2 млн доларів

Сухопутні війська збройних сил США готують до скорочення авіапарку транспортних вертольотів UH-60 Black Hawk одразу на 7,5% - 157 гелікоптерів. Мова йде про найcтаріші вертольоти версій серед яких переважна більшість UH-60L, які вироблялись з 1989 по 2007 роки.

Таке скорочення пов'язано з необхідністю вивільнити фінансові ресурси для закупівлі конвертопланів V-280 Valor від Bell, які виграли та відстояли свій тендер у судових розбірках за програмою FLRAA.

Читайте також: В проекті по БМП ASCOD для ЗСУ з’явився цікавий аспект, про який варто розказати окремо

Рішення списати півтори сотні вертольотів, не є для Пентагону критичним, бо як пише Defense News мова йде про повернення до кількісного парку цих вертольотів на рівень 2004 року до розтягнутих у часі операцій в Іраку та Афганістані. Зокрема 10 років тому парк UH-60 налічував 1806 машин, а тепер - 2135 одиниць, а кількість у 1978 стройових UH-60 у командуванні американської армії вважають достатнім.

UH-60

Також під списання потраплять вертольоти з "operational readiness floats" - певного запасу матеріальної частини, які забезпечують бойову готовність. Простою мовою - це резервні машини.

Але справа в тому, що Пентагон зазвичай не списує військове майно, а реалізує його серед партнерів. І як зазначив командувач Центру передового досвіду армійської авіації США (Army’s Aviation Center of Excellence) МакКаррі, списані UH-60 Black Hawk будуть продані іноземним клієнтам. При цьому вартість кожного вертольоту буде оцінена близько 2 млн доларів.

Водночас поточна орієнтовна ціна на цей вертоліт становить орієнтовно до 63,3 млн за борт на прикладі граничної ціни у дозволі від 2020 року для Литви. А до цього також треба додати час на виготовлення нових вертольотів, що зараз вимірюється у роках. Хоча все одно перед тим як вживані вертольоти поповнять авіапарк замовника вони, так чи інакше, але повинні пройти ремонт з відновлення ресурсу.

UH-60

Але у будь-якому випадку, це швидше ніж чекати на нові машини. І цінник у вигляді 2 млн доларів за UH-60 все одно виглядає дуже "смачним". Й об'єктивно ці вертольоти, які цілком можуть бути передані за будь-якої програми допомоги для України, або просто закуплені на пряму, будуть точно не зайвими у строю ЗСУ.

Читайте також: США у 2024 році робить важливий крок у переході на новий калібр 6,8 мм та заміни легендарної M4