xcounter
#

В проекті по БМП ASCOD для ЗСУ з’явився цікавий аспект, про який варто розказати окремо

12301
Ascod 42 від General Dynamics Land Systems, фото ілюстративне
Ascod 42 від General Dynamics Land Systems, фото ілюстративне

Як зараз виглядають плани по важким БМП для наших військ, і що потрібно враховувати

Компанія "Українська бронетехніка" наразі опрацьовує можливість локалізації виробництва важкої бойової машини піхоти ASCOD для Збройних Сил України, за ліцензією.

Наразі передбачається, що спочатку буде закупівля тестової партії таких БМП, а потім стартують перемовини про локалізацію виробництва. Конкурентом у цьому сегменті є шведська CV-90, яка постачалась як військова допомога, але її виробництво в Україні не розглядається.

Читайте також: Як зсередини виглядає проблема налагодження виробництва боєприпасів в Україні - погляд зброяра

Про це очільник "Української бронетехніки" (входить до складу NAUDI) Владислав Бельбас розповів в інтерв’ю "Економічній правді".

Платформа ASCOD, фото — "Українська бронетехніка"

Від Defense Express додамо, що тут виплив дуже цікавий аспект, про який варто розповісти окремо. Для початку – що виробництво CV-90 на нашій території наразі не розглядається взагалі, хоча попереднє керівництво Міноборони України заявляло рамковий намір налагодити випуск та придбати 1000 таких машин ЗСУ.

Що стосується безпосередньо проекту по локалізації БМП ASCOD, то тут вперше була озвучена саме така послідовність – спочатку закупівля тестової партії, а уже потім перехід до локалізації виробництва. Це виглядає раціональним: якщо військові безпосередньо апробують ASCOD в реальних умовах, і будуть задоволені, процес видачі контракту стане значно сприятливішим.

У всякому випадку, як розповідало Defense Express на початку грудня цього року, на той момент "Українська бронетехніка" в рамках проекту по виробництву БМП ASCOD для ЗСУ пропрацьовувала технічні та переговорні моменти. Сам процес гальмувався багато в чому через позицію Міноборони, яке на той момент не до кінця сформувало вимоги до БМП.

При цьому в.о. головного конструктора "Української бронетехніки" Богдан Петрів говорив про те, що "цілком реалістичним є те, що після ухвалення всіх необхідних рішень по лінії МОУ та налагодження усіх процесів по виробничій кооперації компанія зможе виготовляти порядка 100 БМП на рік".

Ascod 42 від General Dynamics Land Systems, фото ілюстративне
Читайте також: Як РФ полює на виробництво озброєння в Україні, при цьому часом просто відкривши держреєстр підприємців