xcounter
#

Одночасно в небі України: три розвідувальні літаки НАТО слідкують за армією РФ на трьох напрямках

RC-135W Rivet Joint
RC-135W Rivet Joint
4555

Союзники влаштували щільне чергування у напрямках можливої повномасштабної агресії РФ проти України

Одночасно три розвідувальні літальні апарати країн-членів НАТО днем 21 січня слідкують за військами Російської Федерації навколо України. Вони працюють у напрямах північних кордонів України, Донбасу, окупованого Криму та Придністров'я.

Відповідно до даних Flightradar24, північний кордон України на лінії Новоград-Волониський - Київ - Конотоп спостерігає американський стратегічний БПЛА RQ-4A Global Hawk. Враховуючи на потужність сенсорів цього дрону, навіть 100-км дальність до кордону дозволяє "просвітити" позиції армії РФ на достатню глибину.

Читайте також: Чому РФ везе до кордону з Україною "Іскандери" у вагонах для вугілля
RQ-4A Global Hawk
RQ-4A Global Hawk, відповідно до Flightradar24 злетів з бази США у ОАЕ

Принаймні саме під таким позивним, UAVGH000, фіксувались дії саме цього дрону. Про це говорить і доволі унікальний профіль польоту - висота 17 км та невелика швидкість у 380 км/год.

UAVGH000

Водночас літак радіотехнічної розвідки RC-135W Rivet Joint повітряних сил США здійснює політ для моніторингу окупованого Донбасу та з північної сторони поблизу анексованого півострова, з охопленням у зону сенсорів і Придністров'я.

З іншого боку Криму працює неназваний літак, який увімкнув свій транспондер лише поблизу півострова. Профіль польоту літального апарату: висота 7 км, швидкість - 500 км/год, скоріш за все, вказує на літак типу американських P-3 Orion чи ЕР-3Е Aries, або європейського Br.1150 Atlantic або інших гвинтових літальних апаратів.

Таким чином всі ці літаки повністю контролюють дії російських військ, які зараз розташовані навколо України та на окупованих територіях.

Слід зазначити, що союзники останніми днями значно активізували розвідувальну діяльність у небі України. Зокрема, окрім уже звичних літаків радіотехнічної розвідки RC-135W Rivet Joint, 18 січня у небі України діяв E-8 JSTARS - літак бойового управління та цілевказання.

E-8 JSTARS

Також слід врахувати, що данні Flightradar24 не є "абсолютною істиною", проте це - один з небагатьох публічних сервісів відстеження польотів літаків.

Водночас військові борти можуть не вмикати транспондер, тому це - мінімальна кількість літаків, які діють з відвертою демонстрацією можливостей союзників України.

Читайте також: Літак-"ганшіп" AC-130 вперше з 60-х років отримає нову 105-мм гармату