xcounter
#

Один з українських БПЛА знищив цілей у тилу ворога як мінімум на 100 млн доларів

7167
БПЛА "Сич", фото — фонд "Повернись живим"
БПЛА "Сич", фото — фонд "Повернись живим"

За допомогою цього БПЛА наші захисники знищують як живу силу, так і ворожу бронетехніку та укріплення

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону розповів, що українські військові вже тривалий час експлуатують на полі бою ударно-розвідувальний безпілотний літальний апарат "Сич" українського виробництва — він відзначає, що це "справді вдала українська розробка". Спершу це був суто розвідувальний дрон, але за результатом модифікації він також може виконувати й ударні завдання зі знищення як ворожої сили, так і бронетехніки ворога.

За словами Юсова, тільки в руках операторів ГУР і спецпризначенці за допомогою ударно-розвідувального БПЛА "Сич" знищили озброєння та військової техніки російського окупаційного війська на понад 100 млн доларів. Серед цілей цього БПЛА такі вартісні та цінні для ворога зразки, як станція постановки перешкод Р-330Ж "Житель".

Читайте також: У ГУР МОУ розкрили плани виробництва боєприпасів у РФ та їх постачання з КНДР
безпілотник "Сич"
Безпілотний літальний апарат "Сич", фото — фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим"

Він додав, що в ударному режимі «Сич» чудово працює на 50-кілометрову зону в тилу ворога та є стійким до ворожих РЕБів. Це, за його словами, є суттєвою відстанню, яка допомагає знищувати ворожі засоби РЕБ, розповідають у виданні АрміяInform.

У ГУР МОУ стверджують, що як ударний безпілотник "Сич" може працювати у 50-кілометровій в зоні в тилу ворога. Крім того, наголошується, що цей БПЛА стійкий до засобів радіоелектронної боротьби противника. "Апарат має додаткові системи захисту, щоб бути менш вразливим для ворожих систем радіоелектронної боротьби. Це є перевагою цього безпілотного літального апарату", — відзначає Юсов.

Він зауважує, що сьогодні триває підготовка операторі для цих безпілотників і що, наприкалд, "у ГУРі операторів не бракує", є і підготовлені екіпажі, і також інструктори, які проводять навчання. "Все, що потрібно зараз — це більше "Сичей", — говорить Юсов.

Раніше про ці БПЛА розповідав також і керівник ГУР МОУ Кирило Буданов. Він відзначив, що служба використовує їх вже тривалий проміжок часу і що БПЛА "Сич" показали себе як "надійна та смертоносна зброя". "Застосовуємо їх в абсолютно усіх регіонах, де застосовуються наші підрозділи, і всюди він показав високу ефективність", — говорить Буданов.

Вперше про безпілотник "Сич" у розвідувальній версії стало відомо з повідомлення фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" у червні 2023 року. Тоді відзначалося, що комплекс складається з 2 літаків, катапульти і наземної станції, вартість — близько 2 млн грн.

Читайте також: Дві важливі причини результату контрнаступу 2023 року, коли РФ розпочне новий наступ та як до нього готуються ЗСУ