Транспортна інфраструктура Румунії, зокрема дороги, розраховані на військову техніку масою до 50 тонн, і це насправді важливий нюанс на тлі планів румунських урядовців нарешті в 2025 році придбати танки K2, які мають бойову масу 55 тонн.
Влітку 2024 року південнокорейська сторона озвучила пропозицію Румунії поєднати придбання танків та інвестиції в транспортну інфраструктуру, тепер румуни вирішили самі повернутись до цієї теми. Але тут питання, у якій формі це буде реалізовано.
Читайте також: Ізраїльська оборонна компанія подала в суд на румунів, що поставили свої модулі на турецькі Cobra II, але як так вийшло

Портал Defense Romania в своїй новій публікації висуває ідею про те, що придбання танків K2 можна було б поєднати з інвестиціями південнокорейської компаній Hyundai Rotem у модернізацію порту Констанца. При цьому показово, що автори видання в даному випадку нічого не говорять про сам аспект купівлі ОБТ, але натомість звертають увагу виключно на інфраструктурний компонент.
Логіка їх міркувань виглядає так. Південнокорейська корпорація Hyundai одночасно є виробником і бойової техніки (ті самі танки K2), і цивільної залізничної техніки, наприклад електропоїзди (або ж трамваї), і навіть створила власний дистанційно керований апарат для переміщення вантажів у портах.
Минулого року уряд Румунії оголосив про плани модернізувати порт Констанц, зокрема збудувати там новий термінал. Тому, мовляв, було б логічно, аби одна і і та ж корпорація (тобто Hyundai) виступила би одночасно постачальником танків та інвестувала у розвиток портової інфраструктури.

На перший погляд, сама "пакетна" пропозиція "танки + цивільна інфраструктура" виглядає екзотичною, але цілком виконуваною на практиці.
Бо тут можна пригадати приклади, коли Сербія продала Азербайджану САУ Nora B52 та взамін отримала інвестиції у свій транспортний сектор, або ж коли Південна Корея у грудні 2022 року на одному й тому ж судні доставила у Польщу партію нових танків K2 та САУ K9 разом із партією трамваїв для Варшави.
Однак тут стає відкритим питання про те, як в підсумку для самої Румунії буде реалізована пропозиція "танки+інфраструктура", і чи будуть при цьому модернізовані дороги країни так, щоб витримувати південнокорейські K2 з бойовою масою 55 тонн.

Читайте також: Румунія під дивним приводом видалила Південну Корею з тендеру на ЗРК малої дальності