xcounter
#

Нові бригади замість поповнення старих та війна приданими підрозділами - у ГШ ЗСУ пояснили чому саме такі рішення прийнято

5706
Нові бригади замість поповнення старих та війна приданими підрозділами - у ГШ ЗСУ пояснили чому саме такі рішення прийнято

У Генеральному штабі Збройних Сил України роз'яснили сенс створення нових бригад, коли є проблеми із поповненням наявних, а також практику так званих "приданих підрозділів"

Поява в Україні бригад Збройних Сил України вже "150-ї" серії, а також наближення появи вже сформованих і "160-х" номерів механізованих, піхотних та єгерських бригад, не могло не викликати доволі простого питання: навіщо формувати нові з'єднання замість поповнення старих бригад.

Це питання насправді існує вже доволі давно, бо, наприклад, за 2023 рік у ЗСУ було орієнтовно створено близько двох десятків окремих бригад. Але зараз у Генеральному штабі пояснили чому прийнято саме таке рішення.

Читайте також: Франція пропонує Кіпру купити Leclerc на заміну Т-80У, і там ще є цікавий пункт про Mistral для ЗСУ

Зокрема, речник Генерального штабу ЗСУ капітан Дмитро Лиховій, якого цитує "Українська правда", зазначив, що РФ збільшує кількість своїх з'єднань за рахунок збільшення чисельності майже на 100 тисяч. Окрім того, збільшується протяжність лінії фронту, яка наразі складає 1300 км.

зсу

"Для того, щоб закривати фронт, у складі ЗС України і необхідно створювати нові бригади. Іншого дієвого способу протидіяти переважаючому противнику просто немає", - зазначив Дмитро Лиховій.

Також він зазначив, що наразі неможливо "оперативно поповнювати бригади особовим складом" через те, що поповнення має пройти адаптацію та злагодження у новому підрозділі. Водночас у ЗСУ "немає можливості оперативно поповнювати бригади особовим складом і така потреба розписана на місяць вперед".

"Саме тому для посилення ділянки фронту, де виникає загроза прориву, задіюють уже сформований підрозділ, який готовий виконати задачу в найбільш стислі терміни", - пояснюють у Генштабі ЗСУ. А також додають, що для проведення ротації бригад необхідні нові бригади.

зсу

Також Дмитро Лиховій трохи зачепив тему активного використання так званих "приданих підрозділів", коли командування бригади отримує у своє розпорядження для дій на своїй ділянці фронту, наприклад, батальйон з іншої бригади. До таких "логічних та внормованих статутом способу" вдаються через загрозу втрати позицій та рубежів, саме тому на них переводяться "окремі батальйони інших військових частин" з неатакованих ділянок.

З боку Defense Express зазначимо, що формування нової бригади це завжди вкрай складний процес, який потребує не лише мобілізованого особового складу, а й навчених досвідчених командирів на всіх ланках. Окрім того, це й про потребу в озброєнні.

Для прикладу, на одну механізовану бригаду трьохбатальйонного складу численністю у 5 тисяч осіб необхідно, за умовним стандартизованим штатним розписом зразка 2021 року, 109 БМП, 31 танк, 36 артилерійських систем та 18 ЗРК ближньої дії. У випадку бюджетніших мотопіхотних: 79 бронетранспортерів, 13 танків, 36 артсистем та 18 ЗРК ближньої дії.

Читайте також: США відпрацювали удар ядерним Minuteman в умовах, коли Білого дому вже не існує