xcounter
#

Німеччина нарешті передала Україні "неіснучі" ракетні комплекси Mars II

73502
M270 німецької армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
M270 німецької армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тепер наші Збройні Сили мають ще + 3 системи MLRS, що можуть відстріляти одразу 36 ракет "в одному пакеті"

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт сьогодні, 26 липня 2022 року, під час брифінгу заявила про факт передачі Україні трьох ракетних систем типу Mars II (копії американських M270), і також – ще трьох самохідних артилерійських установок PzH 2000. Також Ламбрехт анонсувала, що восени Україна отримає від Німеччини першу із 11 систем протиповітряної оборони типу IRIS-T SLM та три гусеничні БРЕМ на шасі танків Leopard 2.

Інфографіка видання АрміяInform, що відтворює характеристики системи Mars II

Історія з передачею систем Mars II Збройним Силам України від Німеччини – одна із конфліктних точок, які досі існували між Києвом та Берліном. Чому – давайте пригадаємо хронологію подій.

Читайте також: Зенітні Gepard нарешті добрались до України: тепер залишилось знайти їм місце у строю

На початку червня 2022 року Німеччина сама заявила, що готова передати ЗСУ чотири системи Mars II. В процесі виявилось, що німці можуть передати навіть не чотири, а лише три Mars II, і то – не раніше вересня 2022 року, бо на ці комплекси було потрібно поставити відповідне програмне забезпечення для стрільби керованими ракетами GMLRS. Це виглядало скоріше як "відмазка" Берліну не давати зброю Україні.

M270 німецької армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Хоча тут німецький істеблішмент просто не зміг правильно прокомунікувати проблему. Справді, німецькі Mars II не мали програмного забезпечення для стрільби ракетами GMLRS. Контракт на відповідну модернізацію 20 своїх MLRS німці ще в 2018 році дали своїм британським та американським підрядникам. Дедлайн по виконанню робіт – був якраз 2022 рік. І схоже, що перші три Mars II, котрі отримали ЗСУ – це взагалі перші MLRS, що були модернізовані за цим контрактом.

Можливо, німецька влада могла би прокомунікувати, що Mars II затримуються, бо підрядники «підкачали». Але б тоді їм довелось визнати, що канцлер Шольц не оперує реальною інформацією про обороноздатність Німеччини.

M270 німецької армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: 25-30 HIMARS та M270, як максимум для ЗСУ: чи може їх бути більше і що заважає