Польща знаходиться у перших рядках серед країн, які передають озброєння у якості допомоги, але Україна також здійснює прямі закупівлі озброєння та військової техніки за контрактами з польськимизброярами.
Й міністерство закордонних справ Польщі опублікувало звіт щодо експорту озброєння за 2022 рік, який охоплює саме цю частину співпраці обох країн, який проаналізувало профільне видання Defense24.
Читайте також: Як ще у СРСР намагались створити "атомольоти", що з цього вийшло та звідки "ростуть ноги" у "Буревестника"
Відповідно до нього загальна сума експорту озброєння до України за комерційними контрактами складає 796,76 млн євро.
У цю суму увійшли:
- 18 з 54 замовлених САУ Krab
- 60 МТ-ЛБ
- 19 бронеавтомобілів Dzik II
- 1 БРДМ-2
- 70 САУ 2С1 "Гвоздика"
- 89 мінометів у калібрі 82-мм
- 4 РСЗВ "Град"
- 39 280 некерованих реактивних снарядів С-8
- 34 ПЗРК Piorun
А експорт озброєння з Польщі загалом у 2022 році становив 1,18 млрд євро, в якому частка України становить 68%.
Але через те, що звіт стосується всього експорту можливо побачити й деякі інші цікаві аспекти. Зокрема формально Польща продала у 2022 році два винищувачі МиГ-29 до США. Але дуже схоже на те, що передача Варшавою цих машин до Повітряних сил України відбувалась за прямою участю Вашингтона.
А відносно ПЗРК Piorun, то мова йде про контракт від лютого 2022 року. Тоді сума та вартість контракту не оголошувалась, але зазначалось, що мова йде про декілька сотень одиниць. Тобто відправка 23 польський ПЗРК до США є лише першою партією.
Також не треба дивуватися експорту з Польщі вертольотів S-70 Black Hawk. Справа в тому, що їх збирання здійснюється на PZL Mielec, який у 2007 році був придбаний Sikorsky, який сам у 2015 році став частиною Lockheed Martin.
Читайте також: Як часто ЗСУ застосовують FPV-дрони, і чи може армія РФ надолужити відставання