xcounter
#

Наскільки ймовірно, що в строю ЗСУ вже воюють бельгійські Leopard 1A5BE

4877
Ймовірно, Leopard 1A5BE в строю ЗСУ, зима 2023/24, стоп-кадр відео із соцмереж
Ймовірно, Leopard 1A5BE в строю ЗСУ, зима 2023/24, стоп-кадр відео із соцмереж

Оскільки офіційних оголошень про таке не було, тут ми можемо лише висловлювати припущення

Для початку, ми коротко окреслимо головні візуальні особливості, які можуть дозволити відрізнити Leopard 1A5BE, які колись стояли на озброєнні бельгійської армії, від інших модифікацій цього танка – лита башта, відсутність додаткового бронезахисту, характерний корпус прицілу навідника (пов’язаний із використанням іншої системи управління вогнем, відмінної від інших варіантів Leopard 1A5).

Далі ми можемо пригадати повідомлення у серпні 2023 року про те, що невідомий покупець ймовірно придбав у бельгійської приватної компанії OIP Systems 50 "золотих" танків Leopard 1 для України, вартість контракту та строк поставки при цьому не розкривались.

Читайте також: Що це за динамічний захист ARAT, який може стояти на M1 Abrams
Башта та приціл на Leopard 1A5BE, ілюстративна графіка від Jeff21461

На цьому моменті історія з можливою бельгійських "золотих" Leopard 1 для ЗСУ неначе обривалась, тому що далі ніяких "слідів" у відкритому доступі не було.

Втім, уже в січні 2024 року у відкритому доступі з’явились кадри, з яких можна зробити припущення, що як мінімум один (чи навіть декілька) Leopard 1A5BE уже є в строю Сил оборони України та використовується для відсічі російським окупантам.

У всякому випадку, саме на варіант BE вказує характерна форма корпусу прицілу на башті цього Leopard 1A5. Ну а про те, що бельгійських Leopard 1A5BE може бути вже кілька, можемо припускати з такої логіки – ставити у стрій дещо нестандартну машину в одиничному екземплярі точно не є раціональним. Навіть якщо це мова про танк для завдань у форматі "їздить та стріляє".

Навіть якщо поставка бельгійських Leopard 1A5BE для України поки офіційно не підтверджена, можемо зафіксувати, що і до цього був мінімум один приклад, коли важлива техніка з Бельгії передавалась для ЗСУ за участі посередників.

Влітку 2022 року Велика Британія викупила у бельгійських приватних компаній орієнтовно 20 САУ М109A4BE, котрі потім відремонтувала за власний кошт та передала нашим захисникам.

Раніше Defense Express розповідав про те, що хоча в Бельгії снарядів на кілька годин, це їй не заважає купити CAESAR та міномети Griffon.

Номенклатура важкої техніки, яка може зберігатись на складах бельгійських приватних структур OIP Land Systems і FTS: САУ M109, Leopard 1A5BE, легкі танки типів SK-105 та AMX-13, бронетранспортери M113, фото ілюстративне

Читайте також: Чим особливі Mirage-2000D, і чому мова про підсилення ними Су-24М