xcounter
#

Що це за динамічний захист ARAT, який може стояти на M1 Abrams

4235
Установка блоків динамічного захисту M19 від ARAT-1 на M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army
Установка блоків динамічного захисту M19 від ARAT-1 на M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army

Чим особливий цей комплект захисту, і на що треба звертати увагу

У відкритому доступі з’явилось зображення, яке вказує на те, що як мінімум один із переданих для ЗСУ танків M1A1SA Abrams отримав комплект динамічного захисту ARAT першого покоління. Такий комплект захисту є в чомусь ідентичний комплекту BRAT під БМП Bradley, яким було оснащено відповідні бронемашини в складі Сил оборони України.

Так як передані нашим військам M1 Abrams фігурують в публічному просторі нечасто, то будь-яка новина про ці машини виглядає незвично. А так як тут мова про встановлення цікавого додаткового захисту на наші "Абрамси", то в цьому питанні варто розібратись окремо.

Читайте також: F-16 у пріоритеті, але A-10 та Mirage-2000D не виключенні - Командувач Повітряних сил Олещук

Дещо цікаве про захист ARAT під M1 Abrams можемо прочитати у цьому огляді польського порталу Defence24. Там ми можемо прочитати зокрема, що вперше питання про установку динамічного захисту на "Абрамси» Армія США ставила для себе ще під час "Холодної війни", однак ці роботи не були доведені до логічного кінця.

Однак за досвідом операції "Свобода Іраку" в 2003 році американські військові повернулись до питання, що їм необхідний динамічний захист на M1 Abrams. Програма із розробки відповідних комплектів захисту була запущена в 2004 році, і в результаті Армія США отримали два варіанти ARAT.

Перший варіант ARAT-1 складається із модулів М19, які встановлюються пакетом по 32 одиниці на кожен із бортів корпусу танка, і можуть ставитись також на лобові деталі башти та корпусу. Блоки М19 забезпечують захист від кумулятивних боєприпасів, які можуть пробивати не менш ніж 500-550 мм гомогенну броню, та від кінетичних пострілів з автоматичних гармат.

На ARAT-2 використовуються потужніші блоки динамічного захисту M32, котрі забезпечують багатошаровий захист для M1 Abrams. M32 мають доволі цікавий зовнішній вигляд і схожі буквально на щити легіонерів Римської імперії. Автори Defense24 стверджують, що на одну і ту ж машину можуть одночасно встановлюватись і блоки M19 від ARAT-1 та блоки M32 від ARAT-2.

M1 Abrams із блоками M32 від ARAT-2, зображення з відкритих джерел

Читайте також: РФ почала встановлювати на танки новий комплекс РЕБ "Сания": як виглядає та про що це говорить