xcounter
#

На "Миколаївський суднобудівний завод" зайшов на ремонт п'ятий за поточний рік корабель ВМСУ

3941
Артилерійський катер "Скадовськ" заходить в акваторію МСЗ для постановки на ремонт
Артилерійський катер "Скадовськ" заходить в акваторію МСЗ для постановки на ремонт

Фахівці заводу виконають доковий ремонт артилерійського катера Р170 "Скадовськ". Але таке замовлення не допоможе виправити вкрай скрутне становище ДП "Миколаївський суднобудівний завод"

На ДП "Миколаївський Суднобудівний Завод" (входить до складу ДК "Укроборонпром") прибув артилерійський катер Військово-морських сил України Р170 "Скадовськ".

За інформацією профільного вітчизняного ресурсу "Миколаїв - місто корабелів", на підприємстві буде здійснено доковий ремонт військового катера. Також мають відбутись відновлення силової установки та іншого обладнання "Скадовська".

Читайте також: Ракетні катери чи баржі: що "Укроборонпром" заклав у свій проект Стратегії розвитку кораблебудування
МСЗ
Артилерійський катер "Скадовськ" заходить в акваторію МСЗ для постановки на ремонт, фото - "Миколаїв - місто корабелів"

Зараз ДП "Миколаївський суднобудівний завод" перебуває у скрутному становищі. Так, наприкінці минулого року (16 жовтня 2020 року) господарський суд Миколаївської області відкрив провадження в справі №915/1097/20 про банкрутство ДП "Миколаївський суднобудівний завод".

МСЗ ВМСУ
Інфографіка з ремонту на МСЗ корабельного складу ВМСУ у 2020 році

При цьому, якщо у 2020 році МСЗ відремонтував девять кораблів ВМСУ, то в цьому - поки лише чотири (й п'ятий тільки но зайшов на підприємство).

ВМСУ МСЗ
"Генічеськ" та "Прилуки" в Миколаєві у квітні 2021 року

"Зараз ситуація проста: чотири місяці на рік завод не працює. У листопаді треба закінчити роботи, у грудні відзвітувати. А в січні-лютому-березні контрактів немає, роботи не виконуються. Мені хотілося б розуміти, які в країни плани, що ми будемо робити", — відзначив гендиректор заводу Валерій Калашніков в недавньому інтерв'ю каналу Hromadske.

МСЗ ВМСУ
Для ремонту на МСЗ зайшли розвідувальний корабель "Переяслав" та санітарний катер "Сокаль". Серпень 2021 року

Також "заморожено" начебто вирішене у 2019 році питання з демілітаризацією та подальшим продажам або утилізацію недобудованого ракетного крейсера, який й досі "жере" значні кошти з балансу підприємства-банкрута.

крейсер Україна
Ракетний крейсер й досі стоїть на МСЗ / Фото: Hromadske

"17 липня 2019 року нас відвідав Президент. Ми стояли тут, на палубі, й обговорювали питання, повʼязані з цим крейсером. За два дні вийшло доручення Президента з чіткими вказівками. Крейсер мали передати нам на баланс і компенсувати видатки на його утримання. Далі ми мали провести демілітаризацію — зняти з нього озброєння, яке зараз потрібне нашій армії. Після цього "Укроборонпром" мав провести або реалізацію крейсера, або його утилізацію", - згадав генеральний директор МСЗ.

Крейсер Україна
Передня частина ракетного крейсера на МСЗ станом на осінь 2021 року / Фото: Hromadske

"Відтоді минуло вже більш як два роки, а нічого не зроблено. Для мене загадка, чому доручення президента не виконується!", - наголосив він.

Читайте також: 20 українських верфей на грані закриття: корабели вимагають прийняття рішень від Держави для порятунку галузі