xcounter
#

Міноборони України прямо з конвеєра викуповує у Rheinmetall 155-мм боєприпаси

7802
Міноборони України прямо з конвеєра викуповує у Rheinmetall 155-мм боєприпаси

Це вже другий відомий прямий контракт із Rheinmetall на постачання боєприпасів для Збройних Сил України

Міністерство оборони України напряму законтрактувало у німецького оборонного гіганта Rheinmetall 155-мм артилерійські боєприпаси у зборі.

Угода підписана між "Агенцією оборонних закупівель" та самим Rheinmetall без посередників й відрізняється тим, що постачання заплановано на першу половину 2025 року.

Читайте також: У ЗСУ завершили етап випробувань дронів на оптоволокні: за крок до масового постачання до війська

Такий строк виконання замовлення прямо вказує на те, що боєприпаси будуть постачатися прямо з конвеєра по мірі їх виробництва. Водночас об'єм та ціна контракту залишаються неоголошеними. Rheinmetall також не розкрив деталей цієї угоди.

Індекс боєприпасів не оголошений, але наразі найбільш "ходові" артилерійській 155-мм осколкові фугасні снаряди від Rheinmetall це DM121, а також L15, який виробляється на іспанських потужностях Expal, який належить німецькій компанії. Всі ці боєприпаси вже багаторазово постачались до України.

DM121 снаряд 155 мм Rheinmetall
DM121

І маємо зазначити, що це вже другий відомий прямий контракт із Rheinmetall та українським оборонним відомством. Бо днями німецька компанія повідомила про угоду щодо модулів метальних (вишибних) зарядів для 155-мм артилерійських боєприпасів на 9 млн євро. Кількість була окреслена у межах "десятків тисяч", а строк максимально стиснутий - у січні 2025 року, тобто за 1,5 місяця.

А загалом співпраця з Rheinmetall поступово набирає дуже важливих обертів. Наприклад, Rheinmetall здійснює будівництво чотирьох оборонних заводів, один з яких з виробництва боєприпасів, а другий - у сфері бронетехінки та має випустити першу новітню БМП Lynx ще у цьому році.

Також Rheinmetall виконує контракти в інтересах України, але отримуючи контракти від уряду Німеччини, який тим самим надає допомогу озброєнням. Наприклад, на цьому тижні Rheinmetall оголосив, що має поставити ЗСУ 20 додаткових бойових машин піхоти Marder 1A3.

Читайте також: Як сирійські С-200 та ЗРК "Бук" допомогли США виправдати $74 млрд затрат на F-22 Raptor