xcounter
#

Майже як українська роботизована платформа "Фантом", тільки з "Джавелінами"

15020
Сержант 1-го класу Річард Дайал розповідає про бойову роботизовану машину після навчань з бойовою стрільбою в таборі Грейлінг, штат Мічиган, 28 квітня 2021 року / Фото: Армія США
Сержант 1-го класу Річард Дайал розповідає про бойову роботизовану машину після навчань з бойовою стрільбою в таборі Грейлінг, штат Мічиган, 28 квітня 2021 року / Фото: Армія США

Американські військові протестували власні наземні роботизовані платформи озброєні ПТРК FGM-148 Javelin й розглядають можливість оснащення своїх БПА ракетами Hellfire та ПТРК Stinger

Армія США інтегрувала кілька систем протитанкового озброєння на свої роботизовані платформи, щоб мати додаткові можливості знищувати ворожу бронетехніку та допомагати захищати машини з екіпажами від вогню супротивника.

Нещодавно армія продемонструвала свої бойові безпілотні наземні платформи, озброєні протитанковими комплексами Javelin, гарматами, гранатометами та іншими видами озброєнь, повідомляє The Defense Post.

Читайте також: Роботизація, безпілотні авіакомплекси та бойова цифра: про інноваційні рішення для Збройних сил - від ключових гравців і без прикрас (відео)
QinetiQ Titan
Роботизована платформа QinetiQ Titan, оснащена протитанковою ракетною установкою Javelin / Фото breakingdefense

"Ми стріляли з Javelin. Це була перевірка на витримку при трясінні та тест на безпеку, щоб стало можливим вести бойовий вогонь із солдатами і переконатися, що це безпечно", – сказав в інтерв’ю The National Interest директор функціональної групи по бойовим машинам наступного покоління, Командування армії майбутнього США генерал-майор Росс Кофман.

БПА
Презентація одного за ранніх варіантів розробки різноманітних роботизованих бойових машин для потреб армії США

Військові заявили, що використовуватимуть штучний інтелект, щоб допомогти протитанковій зброї знаходити, ідентифікувати та відстежувати ворожі танки, перш ніж націлюватися на них. Крім того, особовий склад зможе уникнути вогню ворожих танків у бою, оскільки роботизована платформа легша і швидша, ніж більшість класичних наземних транспортних засобів.

Хоч протитанкова зброя інтегрується в бойові роботизовані платформи, армійці вточнили, що всі рішення щодо застосування сили, як і раніше, прийматимуться людьми.

Textron M5 Ripsaw
Безпілотний мінітанк Textron M5 Ripsaw / Фото breakingdefense

Відзначається, що вся зброя на бойових роботизованих машинах армії США має розширені можливості, включаючи сучасний набір датчиків, призначених для виявлення цілей на великих відстанях. Платформа має передову обчислювальну систему, яка допомагає обробляти інформацію для їх передачі операторам, які приймають рішення. Це також дозволяє транспортному засобу працювати як хаб даних, який може відправляти інформацію іншим учасникам бойових дій та командуванню.

На думку американських військових, маючи такі можливості, озброєні БПА США могли б підтримувати й завдання з протиповітряної оборони, при умові їх озброєння комплексами Stinger або завдавати удари на більшу відстань, використовуючи адаптований варіант ракети Hellfire.

RCV-L
Американська гібридна роботизована платформа Robotic Combat Vehicle-Light (RCV-L) / Фото: Army Technology

"Я думаю, що все можливо. Якщо вони (ракети) є в арсеналі, ви можете поставити їх на бойові машини, що дистанційно керуються", - зауважив Росс Коффман.

Варто додати, що в Україні теж є схожі напрацювання. Так ще у 2016 році була представлена перша версія прототипа багатоцільовий тактичний безпілотний ударно-транспортний апарат "Фантом", розроблена підприємствами ДК "Укроборонпром", який мав на озброєнні ПТРК "Скіф".

Наразі, науковці ЗСУ випробовують наземні роботизовані системи від приватних виробників, таких як Ironclad від Roboneers, "Ласка 2.0" та "Гном" від Infocom, а також "РСВК-М Мисливець" від КБ "Robotics".

Читайте також: Інозамовник зацікавився українською роботизованою платформою Camel від компанії Roboneers