xcounter
#

L3Harris хоче поставити "Шахедобійку" Vampire на морські дрони, таке Україні точно треба

22498
Наземна пускова Vampire для APKWS під час випробувань в 2022 році, ізображення з відкритих джерел
Наземна пускова Vampire для APKWS під час випробувань в 2022 році, ізображення з відкритих джерел

Саме той момент, коли успіх цієї системи на полі бою дав стимул для подальшого розвитку

Для початку тут варто нагадати про дві речі. В лютому 2024 року з’явились перші кадри про те, як ракетні установки Vampire під APKWS уже збивають "Шахеди" рашистів. Ну а друга – у березні 2024 року з’явились повідомлення про плани поставити на наші морські дрони озброєння, зокрема засоби протиповітряної оборони.

А тепер давайте поглянемо, як на ці дві речі гарно лягатиме наступна новина. Американська оборонна компанія L3Harris, котра власне виготовляє ці "Шахедобійки" Vampire, тепер заявила, що хоче інтегрувати ці системи на малі безпілотні кораблі.

Читайте також: У США хочуть спростити "шлях" невеликих дронів до війська
Морський дрон Sea Baby із РПВ-16, зображення з відкритих джерел

Якщо детальніше, то про такий намір в інтерв’ю для порталу Defense News заявив Джон Рембо, глава дивізіону Integrated Mission Systems компанії L3Harris. При цьому він сказав і про те, що його компанія працює також над розширенням можливостей для України в плані збивати російські Shahed-136/131 за допомогою систем Vampire.

При цьому він наголосив на наступному. Можливості збивати "Шахеди" для України за допомогою систем Vampire слід неодмінно розширювати хоча би тому, що ці системи мають "вартість у однозначному діапазоні мільйонів доларів", тобто простіше кажучи дешевими.

А щодо морських дронів із Vampire він навів наступний аргумент – мовляв, на кораблях ВМС США нема лазерних систем, які б могли б знищувати дрони єменських хуситів із високою ефективністю та мінімальними затратами; водночас, якщо раптом би в Червоному морі почали працювати морські дрони із системами ППО, це б точно змінило ситуацію.

Втім, як підкреслюють автори Defense News, згаданий вище Джон Рембо із L3Harris не розповів тут головне – а для кого саме будуть вестись роботи по інтеграції Vampire на безпілотні кораблі. Бо, як далі розмірковують журналісти цього видання, з однаковою ймовірністю замовником таких робіт міг стати як і американський флот, так і Україна.

Тим більш, що якщо повернутись до викладеного в перших двох абзацах цієї публікації, то справді – в наших умовах морські дрони із бортовими засобами ППО є навіть вкрай актуальними. Чому саме – Defense Express пояснював в одній із своїх публікацій ще в грудні 2023 року.

Крім того, у березні 2024 року ми писали про те, яке озброєння можуть отримати українські морські дрони, щоб стати засобами ППО та ще й бити по землі. І там серед можливих варіантів згадувалась і система Harris також.

Мінімальне доопрацювання концепції Maritime Brimstone від MDBA
Читайте також: F-35A тепер знову може літати поруч із блискавками після перерви аж у чотири роки