xcounter
#

Морські дрони пора оснащувати модулями з ПЗРК: у РФ показали як перехоплюють Magura V5

Magura V5 (скріншот з відео CNN)
Magura V5 (скріншот з відео CNN)
44165

Ворог вертольотами намагається полювати на українські морські дрони, але цілком можливо перетворити те що він вважає "здобиччю" на "приманку" та "мисливця" одночасно

У мережі з'явилось відео зі спробою рашистів перехопити український морський дрон-камікадзе за допомогою вертольоту Ми-8. При цьому саму увагу вже заслуговує використання ворогом саме цього транспортного гелікоптера, а не уданого Ка-52 чи Ми-28.

На кадрах видно, як спочатку здійснюється невдала стрільба некерованими реактивними снарядами, а потім дрон намагаються підбити з кулемета. Але позитивного результату цих спроб не зафіксовано. Й морський дрон-камікадзе, цілком можливо, що Magura V5, продовжив свій шлях.

Читайте також: Які пошкодження можуть бути в Leopard 2A4, коли на ремонт треба везти в Польщу, а не в Україні

На фоні цього просто напрошується ідея зі встановленням на морський дрон модуля з ПЗРК. Звісно не на дрон-камікадзе, а на вже спеціалізований морський засіб протиповітряної оборони, який може сам доволі несподівано для ворога перетворитися зі "здобичі" на "приманку" та "мисливця" одночасно.

Звісно це виключно теоретична думка, бо за цим стоїть вирішення питань щодо розміщення модуля з ПЗРК, який повинен мати доволі потужне живлення, а також бути адаптованим до доволі агресивного морського середовища. При цьому мати малу вагу та габарити.

Останнє, наприклад, одразу може виключити деякі вітчизняні системи корабельних ЗРК малої дальності. Наприклад, "Арбалет-К" при вазі у 1140 кг та габаритах 1,7х2,2х1,6 метра навряд чи його можливо встановити на морський дрон розміром з гідроцикл.

Арбалет-К
Модуль "Арбалет-К"

Більше того, поки наявні експерименти з озброєння надводних дронів базуються на доволі великих за розміром зразках та вкрай мініатюрного озброєння. Наприклад, у США на початку листопада пройшов практичний експеримент із запуску дронів Switchblade з 12-метрового дрона T38 Devil Ray.

T38 Devil Ray  морський дрон
T38 Devil Ray

А не менший за габаритами LRUSV для Корпусу морської піхоти США має нести модуль для запуску дронів-камікадзе Hero-120.

LRUSV морський дрон
LRUSV

Питання чи можливо дроном-камікадзе збити вертоліт об'єктивно потребує окремої дискусії. Але її цілком можливо уникнути, якщо вести мову все ж про більш менш класичний засіб.

При цьому задача з монтування модуля з ПЗРК на морський дрон для України у теперішніх умовах складніша, бо потребує взяти вже готові компоненти, які будуть відповідати всім вимогам до морського озброєння хоча б на мінімальному рівні.

Але цілком можливо, що відповідь на це питання буде знайдена в APKWS, які можуть уражати повітряні цілі, мають малі габарити та мініатюрну систему наведення, що чудово демонструє система Vampire.

APKWS Vampire

Звісно це залишається лише роздумами, але цілком може стати вкрай цікавим напрямом озброєння українських морських дронів. А у випадку реалізації навіть одне успішне використання такого дрона відіб'є у ворога бажання залучати вертольоти для протидії дронам-камікадзе.

Читайте також: Нацгвардійці FPV-дроном вперше знищили пускову новітнього ЗРК С-350 (відео)