xcounter
#

Кому США можуть навіть подарувати F-16, як виявилося, що "Орешнику" мінімум 7 років та інші новини тижня

28400
Уламки балістичної ракети середньої дальності типу "Орешник"
Уламки балістичної ракети середньої дальності типу "Орешник"

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня включно із тим, як китайці знищили макет американського авіаносця за допомогою балістичної ракети

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

ЗРГК "Панцирь"

Після того, як у мережі були оприлюднені перші фото пасажирського літака Embraer 190 став очевидним той факт, що будь-який "офіційний" варіант від РФ про падіння через птахи чи щось інше є маячнею, а літак був збитий зенітною ракетою, на що вказують пошкодження хвостового оперення.

Читайте також: Замість недоступних F-35 Саудівська Аравія кинула око на турецький KAAN

Відомо, що літак здійснював рейс Баку-Грозний, а протягом останнього часу це місто зазнавало атак українських далекобійних дронів, які відбивалися зокрема ЗРГК "Панцирь". Розповідаємо про "штучний інтелект" на "Панцирі".

БРСД "Орешник"

Російське окупаційне військо 21 листопада цього року вдарила по Україні балістичною ракетою середньої дальності типу "Орешник", а згодом з’явилися результати дослідження уламків цього озброєння, як спростовують слова ватажка РФ Путіна про найновіше озброєння.

БРДСМ
Одна з деталей ракети "Орешник" з маркуванням ЕФИТ 302811.002 та датою 12.04.2017

Зокрема на одному з компонентів можна побачити серійну дату та номер виробництва - аж 12 квітня 2017 року. Розповідаємо більше деталей про БРДСМ "Орешник", якому мінімум 7 років.

Балістична ракета КНР

КНР вкотре протестував свою балістику протикорабельну ракету, випробування проходили на спеціальному полігоні, на якому китайське військо проводить "репетиції" війни проти США у Тихому океані.

КНР балістична ракета авіаносець США
Публічний супутниковий знімок ураженого макета від 24 квітня 2024 року

Так, у мережі з’явилися кадри невідомої ракети, втім, яка має досить суттєву бойову частину та вибухає над макетом корабля. Розповідаємо, як китайці балістичною ракетою знищили макет авіаносця США, що рухається по 40-км рейках пустелею.

Зенітна САУ MDAC

Компанія BAE Systems може отримати контракт від американського війська на створення прототипу 155-мм зенітної САУ під назвою MDAC, основним завденням якої буде боротьба із такими цілями, як безпілотні літальні апарати та крилаті ракети.

Перспективна система MDAC
Перспективна система MDAC, ілюстративний рендер від US Air Force

Станом на сьогодні у США вважають, що саме ця компанія єдина, хто зможе виготовити таку систему, тож щоб погодити контракт буде застосовано навіть нетиповий механізм OTA. Розповідаємо про САУ MDAC, що збиватиме гіперснарядами дрони та ракети.

Винищувачі F-16

Колумбія зрештою може закупити вживані американські винищувачі F-16, причому Сполучені Штати висловили свою готовність до такої угоди за умови прямих перемовин без якихось "кулуарних" чи корупційних оборудок.

Американські F-16 та колумбійський Kfir
Американські F-16 та колумбійський Kfir, фото - US Air Force

Причому відомо, що за одним зі сценаріїв, якщо Колумбія закупить вісім винищувачів F-16, то США можуть подарувати ще 16 машин. Розповідаємо, що США таки справді хочуть продати або й подарувати вживані F-16 Колумбії,

заодно натякаючи на деякі проблеми

.

Читайте також: ​Сакартвело-Грузія: на роздоріжжі між свободою і придатком нової російської Імперії