Не секрет, що росія – це країна з імперською сутністю. Кремль вважає, що Кавказ входить у сферу її геополітичних інтересів і не бачить на Кавказі партнерів, а лише розглядає країни і народи регіону виключно з точки зору підлеглості. Тому росія – історичний ворог народів Кавказу, у тому числі – Грузії.
Сотні років російська імперія намагалася упокорити кавказькі народи. Політика геноциду призвела до смертей мільйонів людей, десятки народів були повністю винищені або русифіковані, мільйони мешканців Кавказу змушені були покинути свої домівки і переселитися в інші країни.
Читайте також: Грузія зараз у фокусі уваги, то ж яку армію вона має та скільки там військ російських окупантів
Після розпаду Радянського Союзу здавалося, що імперські прагнення росії залишились в минулому. Однак, після приходу до влади Путіна, російська федерація переживає імперський ренесанс, намагається відновити свій вплив і територію в кордонах ба навіть не СРСР 1991 року, а в масштабах царської росії 1913 р.
Зазнавши невдачі у поглинанні Вірменії, яка обрала прозахідний вектор розвитку, росія намагається взяти реванш у Грузії, використавши для цього політичну кон’юнктуру, посприяти проросійським силам захопити владу за допомогою маніпуляцій з демократичних механізмами.
Так звані "вибори", які відбулись у Грузії, за зовнішніми ознаками були цілком демократичними. Однак насправді в ході виборчого процесу були задіяні сучасні кремлівські виборчі технології, проведена потужна інформаційно-психологічна операція, спланована у Москві і зреалізована (можливо навіть не цілком свідомо) окремими грузинськими політиками.
Подібні новітні виборчі технології росія застосовувала і в інших країнах, зокрема у Молдові та Румунії. У Румунії після виявлення прихованого російського інформаційно-психологічного та технологічного втручання довелось навіть відмінити результати першого туру президентських виборів.
Грузія виборола і відстояла свою свободу і незалежність високою ціною – життями тисяч своїх найкращих синів. Тож ніхто не має права знехтувати вибором грузинського народу заради своїх вузьких політичних інтересів, поставивши під загрозу майбутнє країни і людей.
Тим більше, що політичні сили, які прийшли до влади внаслідок "виборів", недвозначно заявили про зміну політичного курсу країни з прозахідного на проросійський, про скасування в майбутньому демократичних процедур, про скорочення прав і свобод громадян, у тому числі – свободи слова та зібрань за російським тоталітарним зразком.
Врешті Грузія – європейська країна, її майбутнє однозначно буде реалізовано у сім’ї вільних народів, у Європейському Союзі та безпековому блоці НАТО.
На жаль, окремі політики та політичні сили, які мислять не інтересами країни та народу, а керуються виключно власним благом, намагаються призупинити рух Грузії до вільного світу. Але грузинський народ уже зрозумів їхні наміри і через мирний протест повертає собі владу та майбутнє для своєї країни.
Читайте також: Ціна перемоги РФ для США - прораховано у що обійдеться "економія" на Україні