Армія Китаю доволі активно вбирає досвід війни в Україні, аналізуючи використання озброєння та розробляючи засоби протидії російській тактиці ударів по інфраструктурі.
Зокрема захист об'єктів в урбаністичній місцевості був продемонстрований під час навчань "Золотий щит Чжецзян-22", які пройшли 18 листопада. Головною особливістю стало відпрацювання захисту нафтобази від атак дронів-камікадзе.
Читайте також: Допомога від Болгарії для ЗСУ вміститься у 9 літаків С-17, але С-300 там не буде
![Золотий щит Чжецзян-22](/media/contentimages/23e637a092708d1c.jpeg)
Для цього, окрім маскування самих резервуарів та посилення протиповітряної оборони розрахунками з ПЗРК, були використані аеростати злагодження. Точніше - просто повітряні кульки.
Такий засіб пасивної протиповітряної оборони, на думку китайських військових, дійсно може посилити захист об'єкта. При цьому фактично використовуються вкрай прості та примітивні засоби з низькою собівартістю, які значно дешевші за оригінальні аеростати загородження часів Світових воєн.
![аеростат загородження китай](/media/contentimages/b47637a09025b3dc.jpeg)
Такі повітряні кульки цілком можливо вважати одноразовими, не потребують значних витрат для зберігання та розгортання. Також необхідно нагадати, що механізм дії аеростатів загородження полягає не в надії на те, що літальний апарат противника вріжеться безпосередньо у них, а у металевих тросах, які він фактично натягує вертикально вверх.
Окрім того, для протидії дронам-камікадзе активно використовувалось встановлення, скоріш за все, термодимових завіс.
![аеростат загородження китай](/media/contentimages/5ca637a0bb049265.jpeg)
Загалом навчання у Китаї демонструють те, що загроза використання дронів-камікадзе розглядається у світі, як доволі серйозна. Й знаходження ефективних методів протидії цій зброї - один з пріоритетних напрямів.
Маємо нагадати, що про особливості використання аеростатів загородження, зокрема для протидії крилатим ракетам Defense Express писав ще наприкінці червня.
Читайте також: Тікаючи з Херсону, рашисти крім єнота вкрали з порту морські буксири та річкові катери