xcounter
#

Китай показав проект 45-метрового морського дрона на 8 ракет та 24 БПЛА-камікадзе

5248
Китайський проект безпілотного корабля A2000
Китайський проект безпілотного корабля A2000

Хоча проект ще на стадії виставкової моделі, він безумовно заслуговує на увагу

Під час оборонної виставки Defense Services Asia (DSA) 2024, що триватиме з 6 по 9 травня в місті Куала-Лумпур, столиці Малайзії, китайська оборонна компанія Poly Technologies показала проект морського ударного дрона під індексом A2000.

Такий безпілотний корабель матиме доволі крупні габарити та буде оснащений одразу кількома видами озброєння, а його бортова апаратура дозволить виконувати одразу кілька завдань, не тільки ударні, але й розвідувальні місії також. Про це йдеться в публікації порталу Janes.

Читайте також: Перші 180 тисяч снарядів для ЗСУ від Чехії будуть вже в червні, але чому так повільно
Китайський проект безпілотного корабля A2000

Зокрема зазначається, що китайський A2000 матиме повне водозаміщення 280 тон при довжині корпусу 45 метрів. Силова установка складатиметься з двох дизельних двигунів, які дозволять розвивати швидкість до 35 вузлів.

Набір озброєння цього морського дрона також виглядає доволі оригінально – вісім зенітних ракет у вертикальній пусковій установці, розташованій у центральній частині корпусу, та 24 пускові установки під дрони-камікадзе, розміщених в боковій частині корпусу. При цьому стверджується, що цей безпілотний корабель A2000 начебто зможе також вести розвідку за допомогою розвідувальних БПЛА, а його конструкція дозволятиме бути «невидимим» для ворожих РЛС.

Китайський проект безпілотного корабля A2000

На даний момент поки що невідомо, чи планує Китай виготовляти для себе такі безпілотні надводні кораблі, чи це якраз розробка, орієнтована на експорт. Але сам цей проект цікавий хоча би як "демонстратор технологій" в плані перспективного розвитку багатоцільових безпілотних кораблів.

Раніше Defense Express розповідав про те, чому поява Magura V5 із ракетами Р-73 є історичною в кількох значеннях.

Читайте також: США хочуть інтегрувати 2300-кг бомбу GBU-72/B на B-2, і це дуже показово