xcounter
#

Китай будує свій перший атомний авіаносець Type 004, але про це говорять лише за фото однієї секції

3041
Можливий вигляд майбутнього атомного авіаносця проекту Type 004 для ВМС НВАК, зображення з відкритих джерел
Можливий вигляд майбутнього атомного авіаносця проекту Type 004 для ВМС НВАК, зображення з відкритих джерел

Пекін не приховує масштаб амбіцій по розбудові військово-морських сил, який може бентежити не на жарт та викликати різні оцінки

На верфі в китайському місті Далянь вже збудовано об'єкт, який виглядає як секція корпусу майбутнього атомного авіаносця для ВМС Китаю проекту Type 004, біля якої розміщені макети палубного винищувача J-15 та гелікоптера Z-8.

Знімки ці насправді датовані ще травнем 2024 року, однак в публічному доступі з’явились лише зараз, що і створило відповідний резонанс. Бо до цього моменту Китай будував лише неатомні авіаносці, тепер хоче за кілька років збудувати перший атомний корабель цього класу, і це як мінімум означає ріст військово-морських амбіцій Пекіну.

Читайте також: Як взагалі це сталось: в американський атомний авіаносець класу Nimitz влетіло суховантажне судно
Візуальне порівняння усіх трьох авіаносців, що уже збудував Китай - "Ляонін", "Шаньдун" та Fujian

На цю історію звернули увагу зокрема автори порталу The War Zone, і вони тут висловлюють наступні припущення.

На оприлюднених знімках можна побачити зокрема щось схоже на «заготовки» під електромагнітні катапульти, а основі чого можна робити припущення, що на майбутньому китайському атомному авіаносці Type 004 буде чотири електромагнітні катапульти, аналогічно до новітнього атомного авіаносця Ford в складі ВМС США.

Це можна вважати насправді суттєвою деталлю, бо для початку кількість наявних катапульт явно впливає на такий параметр, як здатність підняти в повітря певну кількість літаків за певний проміжок часу, ну й окрім того – на новому неатомному авіаносцю Fujian проекту Type 003 для ВМС НВАК, спущеному на воду влітку 2022 року, стоїть три електромагнітні катапульти.

Далі автори TWZ посилаються на результати спілкування з профільним журналістом Алексом Лаком, який системно відстежує питання по Народно-визвольній Армії Китаю, і там заявляється наступні висновки.

На його думку, в даному випадку ми справді бачимо секцію корпусу майбутнього атомного авіносця проекту Type 004 для ВМС НВАК, але це сегмент не із польотною палубою, а скоріше сегмент із нижніми палубами. Ба більше, цей сегмент корпусу може мати взагалі скоріше дослідне призначення, і не бути інтегрованим як елемент конструкції майбутнього першого атомного авіаносця для флоту Китаю.

При цьому Далянь – єдине місце, де Китай має відповідні потужності для побудови нових та обслуговування уже наявних в строю ВМС НВАК авіаносців. Тому насправді логічно, що саме тут було помічено початок робіт по першому китайському атомному авіаносцю.

Раніше Defense Express писало також про те, що Китай будує секретну революційну субмарину, або найбільший у світі підводний бойовий дрон.

Читайте також: На секретну підземну базу "Объект 825" у Балаклаві свої кораблі РФ зараз завести не може, однак це може змінитись