Колумбія почала процес поступового відновлення та повернення в стрій свого флоту вертольотів Ми-17 російського виробництва, який навряд чи може відбуватись без участі російських підрядників (навіть якщо в прихованій формі). Ця ж країна паралельно готується до придбання літаків JAS 39 Gripen, на яких стоїть двигун від США, і паралельно Франція виступає з готовністю продати Колумбії свої Rafale.
В даному випадку потрібна окрема реакція цивілізованого світу, бо фактична співпраця з росіянами та намір купувати сучасні бойові літаки західного зразка виглядають насправді несумісними.
Читайте також: Чому затримка передачі Abrams з Австралії для України - значно глибша проблема ніж просто не передача танків
Якщо конкретніше, то портал Zona Militar пише про те, що Національна армія Колумбії почала процес ремонту своїх вертольотів Ми-17 російського виробництва, три машини цього типу мають повернутись у стрій в червні 2025 року, наступні три – вже в грудні цього року.
Автори видання окремо акцентують, що мовляв "ця новина передбачає, що війна РФ проти України не є причиною відмовлятись від обслуговування вертольотів, бо війна продовжується, а значить обслуговування має відбутись".
Ці слова уже можна трактувати як натяк на те, що колумбійські військові знайшли спосіб, як налагодити співпрацю з російськими підрядниками в обхід санкцій країн Заходу проти російського ВПК. Ну й окрім того, логічно випливає те, що вертольоти російського виробництва (тобто Ми-17) країна без власних вертольотобудівних потужностей (тобто Колумбія) відремонтувати самостійно не змогла б.

Також вказується, що колумбійське військове керівництво для початку ремонту флоту несправних Ми-17 начебто змогло скористатись гарантійними полісами загальною вартістю 152 мільярди песо, або ж еквівалент 35 мільйонів доларів.
За поточними даними, збройні сили Колумбії мають п’ять справних та 15 несправних гелікоптерів Ми-17; при цьому є відкритим питання про те, чи зможуть колумбійці повернути в стрій усі 15 згаданих машин.
Від Defense Express хочемо окремо акцентувати, що окреслена вище новина про ремонт Ми-17 російського виробництва в Колумбії з’явилась після повідомлення про те, що РФ в Латинській Америці збирається ремонтувати ті вертольоти, які США так і не "вигребли" для ЗСУ, при цьому має відбутись організація сервісного центру в Перу.
Якщо російський ВПК зможе "легалізувати" свою присутність на ринку Латинської Америки, це може зіграти на ресурсне посилення РФ у війні проти України. Що в свою чергу вимагає відповідної реакції від цивілізованого світу.
Читайте також: Як скоро в Європі з'являться перші Super Tucano: у Португалії назвали строки отримання A-29N за стандартом НАТО