Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Аргентинські F-16
Раніше цього року Аргентина зрештою закупила для себе 24 винищувачі F-16, витративши на них загалом 320 млн доларів або ж трохи більш як 13 млн доларів за одиницю, але водночас країна також має відновити та озброїти ці літаки.
Читайте також: РФ вперше притягла свій Су-57 у КНР, про що це може говорити
І відповідно до дозволу від Агенції з оборонної співпраці США, відновити та мінімально закупити зброї для цих винищувачів обійдеться Аргентині у рази дорожче - у грубому підрахунку до понад 39 млн доларів на одну машину або ж загалом до 941 млн, причому перелік озброєння доволі скромний - менш як 200 ракет та бомб.
Як наші воїни модернізували Stinger
Військові 1129-го зенітно-ракетного Білоцерківського полку показали, як їм вдалося власноруч модернізувати дійсно громіздкий комплекс Dual Mount Stinger, перетворивши його фактично на копію AN/TWQ-1 Avenger.
Річ у тім, що Dual Mount Stinger виявився справді громіздким, і тому аж надто небезпечним для експлуатації, бо на розгортання витрачали відчутні 15 хвилин, що в умовах сучасного поля бою велика розкіш. Тому комплекс вирішили інтегрувати на автомобіль HMMWV. Розповідаємо, як українські воїни надихнулися американським комплексом ЗРК Avenger та власноруч модернізували Stinger.
"Шахеди"
Росія продовжує виробництво своєї копії "Шахедів", які вони маркують як "Герань 2" і водночас вносять низку змін у конструкцію, щоб мати можливість максимально здешевити виробництво цих далекобійних ударних дронів.
Передусім ці зміни стосуються двигуна, на який не встановлюють стартер та маховик. Розповідаємо, як у РФ максимально спрощують та здешевшають виробництво "Шахедів".
"Гербери"
Росіяни цього місяця випустили по Україні дві тисячі різних дронів, і одним з БПЛА, які РФ використовує саме як хибні цілі, є "Гербера" які ворог став використовувати раніше цього року.
І тут теж можна чітко простежити, що рашисти, як і у випадку із "Шахедами", максимально здешевлюють виробництво - і, окрім того, що для його виробництва використовують такі дешеві компоненти, як пінопласт та фанера, електроніка "Гербери" фактично вміщається в одному фото.
Таємні дрони в Україні
Сили оборони України певний період часу таємно експлуатували на полі бою розвідувальні безпілотники V-BAT від американської компанії Shield AI, водночас зрештою очільник компанії Брендон Ценг вирішив публічно розкрити цю інформацію.
Відомо, що перші розвідувальні дрони V-BAT Сили оборони України отримали ще в червні цього року, водночас американці хотіли протестувати їх передусім у контексті їхньої роботи проти російських засобів радіоелектронної боротьби. Розповідаємо, як ЗСУ таємно використовують експериментальні дрони V-BAT у межах тестів для США.
Читайте також: Перші кадри, як "Варта 2" веде вогонь з бойового модуля "Січ" з 30-мм гарматою