xcounter
#

Як у MBDA вигадали покращити протитанкові ракетні комплекси, щоб вони могли нищити більше цілей

2327
Скріншот з відео MBDA
Скріншот з відео MBDA

Для операторів та майбутніх покупців лінійки Akeron є нова цікава система Ground Warden на основі штучного інтелекту

Європейський оборонний гігант MBDA на виставці Eurosatory представив нове високотехнологічне рішення, яке має покращити ефективність експлуатації протитанкових ракетних комплексів на полі бою — і йдеться про так звану систему допомоги прийняття рішення Ground Warden, призначену для інтеграції у сімейство ПТРК Akeron.

Фактично, коли ми говоримо про Ground Warden, то передусім йдеться про обладнання на базі штучного інтелекту, яке має значно удосконалити процеси спостереження, виявлення та ураження цілей протитанковими ракетними комплексами, а тим паче тих цілей, що перебувають поза межами прямої видимості ( beyond line of sight (BLOS)), розповідають деталі про цей новий комплекс у виданні Janes.

Читайте також: Бити протитанковою Akeron MP з надувних човнів: сценарій для використання ракети морпіхами

Як наголошують у MBDA, проєкт передбачає інтеграцію штучного інтелекту в озброєння, а не запускає його окремо. Компанія реалізує цю програму за власною ініціативою, і паралельно з програмою країн-членів ЄС у напрямку BLOS. На виставці систему офіційно демонстрували французькому війську як найбільшому оператору ПТРК Akeron. Крім протитанкових ракетних комплексів, Ground Warden може працювати з одноіменними майбутніми баражуючими боєприпасами Akeron, а також й різними безпілотниками від сторонніх компаній.

Система Ground Warden складається з обчислювального модуля, а також програмного забезпечення, в яке інтегровані алгоритми обробки зображень на базі штучного інтелекту. Таким чином, вона об’єднує пускову установку ПТРК, зовнішні датчики (наприклад, той же розвідувальний БПЛА), а також планшет командира і здійснює розподіл критично важливої інформації.

MBDA
Фото ілюстративне, джерело — MBDA

Демонстрацію роботи системи Ground Warden можна було побачити безпосередньо на виставці. Продемонстрований епізод там був наступний — виявлено ворожий танк, для знищення якого була запущена ракета Akeron, яка також по оптоволоконному кабелю може відправляти оператору зображення.

За цими зображеннями командир виявив ще два танки, які раніше знаходилися поза зоною видимості розрахунку, завдяки чому вони змогли знищити й інші дві машини, місцерозташування яких до того часу було невідомим.

Як відзначають у виданні Breaking Defense, система Ground Warden у режимі реального часу порівнює еталонні зображення чи відео з БПЛА та сигналом ГСН ракети Akeron, щоб оператор міг захопити потрібну ціль.

У MBDA наголошують, що програмне забезпечення можна регулярно оновлювати, додаючи нові функції і удосконалюючи алгоритми, які будуть вчитися розпізнавати нові загрози та нові тактичні умови. Водночас оператори ПТРК Akeron MP зможуть в режимі "під’єднай та працюй" без проблем інтегрувати систему у свої комплекси.

Читайте також: В Індії показали ПТРК на тракторі, і це для них практичніше, чим здається