xcounter
#

Бити протитанковою Akeron MP з надувних човнів: сценарій для використання ракети морпіхами

6033
Akeron MP інтегровані у башту NARWHAL, фото ілюстративне
Akeron MP інтегровані у башту NARWHAL, фото ілюстративне

У MBDA адаптували свою протитанкову ракету для пусків з моря

Французи мають протитанкову ракету Akeron MP від компанії MBDA, і на виставці SOFINS 2023 ця ракета демонструвалася на надувному човні типу RHIB, який використовують французькі морські піхотинці, розповідають у виданні EDR Magazine.

Головним удосконаленням, завдяки якій протитанкову ракету Akeron MP

Читайте також: Скільки зараз коштує сучасна 155-мм САУ: приклади німецької PzH 2000, корейської K9 та французького Caesar

можна запускати безпосередньо з моря, є спеціальний алгоритм стабілізації, що працює на ГСН ракети і був розроблений спеціально з метою компенсації руху човна. Саме завдяки цьому оператор може доволі просто тримати ціль в прицілі перед пуском.

akeron mp протитанкова ракета з моря
Фото: MBDA

Хоча на виставці варіант з Akeron MP на човні демонструвався на виставці у варіанті, коли оператор має запускати ракету стоячи, у ВМС Франції також хочуть оцінити й можливість установки коротшої мачти.

На виставці також демонструвалися й потенційні сценарії використання Akeron MP з човна на спеціальному симуляторі – човен наближався до берега й оператор запустив ракету по статичній цілі – вежі диспетчера гавані, яку треба було знищити. У цьому випадку ракета фактично летіла в режимі "вистрілив-забув". Згодом оператор помітив іншу ціль – ворожий танк, і цього разу оператор керував ракетою до моменту влучення її в ціль завдяки оптоволоконному кабелю.

Як відзначається, окрім надувних човнів, Akeron MP також може посилити багатоцільові десантні катери, що може бути озброєний 7,62-мм або 12,7-мм кулеметом або ж 40-мм автоматичним гранатометом.

Ну і також тут варто згадати, що в 2022 році

Читайте також: Париж заперечив передачу до України свого новітнього ПТРК Akeron MP