Іспанська кораблебудівна компанія Navantia та Королівські ВМС Таїланду уклали контракт на ремонт та модернізацію десантного корабля-дока HTMS Chang, котрий є флагманом флоту, належить до китайського проекту Type 071E та має повне водозаміщення аж 25 тисяч тонн.
Іспанія й Таїланд мають давній досвід співпраці в кораблебудівному сегменті, оскільки саме Navantia збудувала для тайського флоту найменший у світі авіаносець HTMS Chakri Naruebet. Про це пише портал Naval News.

Вартість контракту та планова тривалість робіт наразі не розкриваються, але вказується, що Navantia планує оновити на HTMS Chang систему управління, бортову оптико-електронну систему та інші елементи бортового обладнання корабля. При цьому передбачається, що успіх робіт по HTMS Chang може закласти грунт для нових інших спільних проектів у сегменті кораблебудування між Іспанією і Таїландом.
Від Defense Express тут хочемо звернути увагу не тільки на "екзотичність" згаданого вище контракту в плані замовника, але й також на те, що Китай як країна-виробник десантного корабля-дока проекту Type 071E публічно не висловлює тут ніяких заперечень.
HTMS Chang наразі є найбільшим кораблем таїландського флоту, при показнику повного водозаміщення в 25 тисяч тонн довжина та ширина корпусу складає 210 метрів та 28 метрів. Цей корабель може брати на борт два гелікоптери Z-8J, до 600 осіб десанту, 8 амфібійних машин або 11 колісних ББМ на палубі №1, 8 амфібійних машин або 9 колісних ББМ на палубі №2, до 9 десантних катерів або до 57 амфібійних машин в камері-доку.

Цікаво, що HTMS Chang лише в грудні 2022 року пройшов весь цикл морських випробувань, тобто строк активної служби цього корабля складає максимум 2 роки. І на цьому тлі виникає окреме питання, чому Таїланд цей корабель китайської побудови настільки швидко повів на ремонт до Іспанії.
В свою чергу, тайський авіаносець HTMS Chakri Naruebet має довжину корпусу лише 182 метри та повне водозаміщення 12 тисяч тонн.
Хоча цей корабель наразі не має власних палубних літаків у складі авіагрупи за ним все рівно лишається титул "найменшого у світі авіаносця", котрий доволі часто використовується як туристичний атракціон та в ролі королівської яхти. Детальніше про цей корабель ми розповідали раніше в одній з публікацій.
