xcounter
#

"Хризантема-С" та інші ПТРК взагалі ніяким боком до атомної енергетики, але ж структури "Росатому" цим займаються

23572
Самохідні ПТРК армії РФ "Хризантема-С", до виробництва яких залучені структури "Росатому", ілюстративне фото довоєнних часів
Самохідні ПТРК армії РФ "Хризантема-С", до виробництва яких залучені структури "Росатому", ілюстративне фото довоєнних часів

Наочно ілюстрація того, як рашисти подолали моральний бар’єр та прикриваються питаннями енергетики для виробництва зброї

У своїй новій доповіді про "промислову мобілізацію" Росії у війні проти України британський аналітичний центр RUSI вказує зокрема на те, що агресор активно використовує потужності державної корпорації "Росатом" для виробництва електроніки та керованих ракет для армії РФ.

А це в свою є наочною ілюстрацією того, як рашисти зуміли подолати певний моральний бар’єр та використовують питання енергетики для виробництва. Бо Захід на даний момент досі не наважився запровадити санкції проти "Росатома", керуючись мотивами якраз власної енергетичної безпеки.

Читайте також: Рашисти кажуть, що роблять гармати до БМП-3 на лінії під нафтове обладнання
Самохідний протитанковий комплекс "Штурм-С" армії РФ, до виробництва яких залучені структури "Росатому", ілюстративне фото довоєнних часів

Як зауважують автори RUSI, "Росатом" є прямим "спадкоємцем" радянського "Міністерства середнього машинобудування", що окрім всього іншого займалось виробництвом ядерних боєзарядів.

Але як би далі це не прозвучало парадоксально, підприємства із структури "Росатома" залучені до процесу виробництва протитанкових керованих ракет до комплексів "Атака" та "Штурм-С", самохідного ПТРК "Хризантема-С", касетних суббоєприпасів до реактивних снарядів РСЗВ БМ-21 "Град" та "Смерч" та деяких елементів управління керованими боєприпасами.

Так як Захід досі не запровадив санкції проти держкорпорації "Росатом", це це створює рашистам достатньо велику ресурсну "подушку". Для початку, за підсумками 2023 року той же "Росатом" на поставках ядерного палива на експорт заробив 16 мільярдів доларів, або ж 50% від свого сумарного доходу (32 мільярди доларів).

Російські військові готують до стрільби БМ-21 "Град", ілюстративне фото довоєнних часів

В свою чергу, через відсутність санкцій від цивілізованого світу рашистський "Росатом" має можливість імпортувати західну електроніку формально під задачі по розвитку "мирного атома", але по факту ці компоненти потім надходять підприємствам російського ВПК.

Також зауважується, що в 2022 року "Росатом" створив профільне НВО "КИС" ("Критические информационные системы"), яке займатись питаннями виробництва власної мікроелектроніки в РФ. А в 2024 році з'явились дані про плани керівництва корпорації "Росатом" придбати та включити до своєї структури компанію НТЦ "Модуль", котра займається виробництвом систем управління до різних зразків російського керованого озброєння, зокрема ударних БПЛА.

Ну і врешті, "Росатом2 використовується також як джерело прихованого фінансування для роботи російського ВПК. Механізм виглядає так – в цільову програму "Розвиток атомно-енергетичного комплексу" російське "Міненергетики" постійно закладає фінансування підпрограм, які по факту мають виконувати саме підприємства російського військово-промислового комплексу.

РСЗВ "Смерч" армії РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Білорусь має зробити 750 тисяч снарядів до артилерії та БМ-21 "Град" після експорту своїх реактивних БПЛА