Президент Франції Еммануель Макрон офіційно оголосив про реалізацію програми з розробки нового авіаносця з ядерною силовою установкою, що в майбутньому замінить авіаносець FS Charles de Gaulle (R91), повідомляє The War Zone.
Заява була зроблена 8 грудня 2020 року під час візиту Макрона в Framatome – французьку компанію, що будує ядерні реактори та пов’язане з ними обладнання й збирається постачати силові установки для майбутнього авіаносця.
Читайте також: Посадити транспортний літак на авіаносець: відео з кабіни від пілота ВМС США
![Французький авіаносець](/media/contentimages/4755fd09763ad267.jpeg)
Тим часом французька суднобудівна компанія Naval Group випустила концепт-арт Porte Avion Nouvelle Generation (PANG), що в перекладі означає "авіаносець нового покоління".
![Французький авіаносець](/media/contentimages/f405fd09d02b21da.png)
Водночас міністр оборони Франції Флоранс Парлі у своєму акаунті в Twitter опублікувала деякі подробиці про можливі технічні характеристики майбутнього авіаносця.
Так, він матиме довжину трохи більше як 300 м (на 40 м більше, ніж у Charles de Gaulle), ширину близько 80 м (64,36 м у Charles de Gaulle) та водотоннажність близько 75 000 тонн (42 500 тонн у Charles de Gaulle).
Майбутній корабель отримає два ядерних реактори К22. За словами Парлі, рішення створювати атомний авіаносець пов’язано з декількома причинами, зокрема з тим, що це допоможе зберегти ядерну промислову базу країни.
Новий авіаносець також має отримати три електромагнітні катапульти EMALS.
![новий французький авіаносець](/media/contentimages/ed65fd0a6510f30f.jpg)
Авіаносець PANG розвиватиме швидкість до 27 вузлів (близько 50 км/год). Як стверджує міністр оборони Франції, екіпаж авіаносця складатиметься з 2000 осіб, однак поки незрозуміло, чи враховані в цій кількості авіатори.
Також стверджується, що авіаносець зможе нести близько 32 винищувачів. Передусім це мали б бути Dassault Rafale-M, але зрештою ідея полягає в тому, щоб цей авіаносець зміг нести майбутній літак нового покоління NGF, що розробляється у рамках програми Future Air Combat System (FCAS).
![Винищувач FCAS](/media/contentimages/55e5fd0a9024ece5.jpg)
Також на кораблі планують розташувати декілька літаків ДРЛОУ E-2D Advanced Hawkeye, а також безпілотні літальні апарати.
Наразі відомо, що ключовою вимогою графіку є необхідність введення корабля у стрій до 2038 році, коли ВМС Франції планують списати Charles de Gaulle. Початок робіт на верфі заплановано на 2025 рік, а вихід корабля на ходові випробування очікується у 2036 році.
При цьому зазначається, що французький уряд планує виділити на проєкт PANG близько 1,2 млрд доларів. Повна вартість програми оцінюється у понад 6 млрд доларів.
Читайте також: Яка технологія здатна посилити можливості американських авіаносців