Під час Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та Безпека – 2021", що з 15 по 18 червня ц.р. пройшла в Києві, представникам різних силових структур України було представлено новітні мікро-роботи Throwbot 2.
Ці високотехнологічні мініатюрні пристрої були розроблені компанією Recon Robotics (США) ексклюзивним партнером та представником якої в Україні є львівська "НВПП "Спаринг-Віст Центр" більш відома під ТМ "Екотест" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України").
Читайте також: ЗСУ закупили понад тисячу нових димових гранат РДГ-55Ч
Throwbot 2 розроблений, першою чергою, як спецзасіб розвідки приміщень для сил спеціальних операцій, поліцейських та інших штурмових спецпідрозділів. Він дозволяє на короткий дистанції провести безпечну розвідку потенційно небезпечних місць - тобто являє собою такий собі наземний розвідувальний безпілотник для планування та корегування конкретних дій в ході штурму об'єкту.
За словами розробників, такі роботи мають невелику вагу (безпосердньо робот важить 0,6 кг, вся система с пультом керування - менш ніж 2 кг) й дуже велику міцність (стійкість при падінні на тверду поверхню - 9,1 метра, стійкість до пошкоджень при кидку до 36 метрів по горизонталі).
Також мікро-роботи Throwbot 2 добре захищені від води та пилу й можуть використовуватись в широкому діапазоні температур.
Throwbot 2 маленькі, малошумні та малопомітні й для їх використання не потрібно довготривалого спеціального навчання. Для активації такого роботу необхідно лиши висмикнути захисне кільце (подібне до запобіжної чеки на ручній гранаті) і після цього ним можна користуватись. Управління здійснюється за допомогою простого та інтуїтивно зрозумілого портативного пульта керування.
Мікро-робот може дістатись місця ведення розвідки або своїм ходом, або закиданням його в потрібне місце бійцем, або може бути спущений на мотузці, наприклад - на нижні поверхи, або в колодязі чи інші вузькі вертикальні отвори.
Також в комплект входить спецпристрій Recon Scout, який дозволяє перетворити робота в універсальну камеру на штанзі (може використовуватись для огляду днища машини, території за парканами, сходовими клітками тощо), при цьому Recon Scout має кнопку скидання, що дозволяє відпустити закріпленого робота для подальшого самостійного пересування.
Після активації Throwbot 2 він може передавати кольорове відео (оснащений інфрачервоною оптичною системою) та звук у реальному часі на пульт оператора, в тому числі й через стіни на відстань до 45 метрів. Завдяки цим розвідувальним функціям можна локалізувати та ідентифікувати об’єкти, підтвердити присутність заручників, ознайомитись з плануванням кімнати, розміщенням людей та предметів, прослухати розмови у приміщенні тощо.
Наразі проходить випробування удосконалена версія мікро-робота. Вона вже оснащена інфрачервоним підсвітлювачем, що може підсвітити ціль у кімнаті, наприклад, для снайпера. Крім того, удосконалений робот зможе транспортувати невеликі вантажі (вагою до 2,7 кг), чи, навіть, світло-шумовий заряд, що може бути доставлений до необхідного місця спрацювання та активований. При цьому сам робот лишається працездатним та неушкодженим.
В залежності від поверхні, на колеса робота можуть надягатись декілька типів насадок (для кращого руху в траві, гравії, твердих поверхнях тощо). Одночасно на невеликій території може підтримуватися зв'язок одразу з шістьма такими роботами.
Варто відзначити, що Throwbot 2 є серійним масовим й перевіреним продуктом, який постійно використовується американськими військовими (закуплено близько 3 тисяч роботів), спецпідрозділами ФБР, служби судових маршалів США, національної безпеки й SWAT (правоохоронні та державні органи Сполучених Штатів Америки придбали понад 3 тисячі Throwbot 2).
Крім того, тисячі мікро-роботів від Recon Robotics були закуплені спецпідрозділами та військовими з 45 країн світу.
Серед потенційних країн-партнерів розглядається й Україна, в який інтереси компанії Recon Robotics буде представляти "НВПП "Спаринг-Віст Центр". Також по мірі насичення українського ринку мікро-роботами Throwbot 2 буде налагоджене їх сервісне обслуговування фахівцями львівської компанії.
"Ми дуже ретельно обираємо ті компанії, які нас представляють. І я дуже радий бути тут і працювати з компанією "Екотест". Я сподіваюсь на гарну співпрацю в майбутньому й основною метою є зробити роботу українських підрозділів кращою та допомогти їм, використовуючи цих роботів", - наголосив під час презентації українським силовикам на виставці "Зброя та Безпека-2021" засновник і власник компанії Recon Robotics.
Варто також додати, що представники потенційних майбутніх користувачів Throwbot 2 виявили велику зацікавленість цими спецзасобами й цілком ймовірно, що Україна стане 46 країною-споживачем продукції компанії Recon Robotics.
Нагадаємо, що львівська компанія "НВПП "Спаринг-Віст Центр" є відомим в усьому Світі виробником різноманітних засобів радіаційного та хімічного контролю під торговою маркою "Екотест".
Також нещодавно українське підприємство розширило номенклатуру своїх виробів й почало розробляти піротехнічні засоби для потреб Збройних сил України. Зокрема вже були представлені нові ручні димові гранати РДГ-55 та їх мініверсії РДГ-55М, а також димові шашки ДШ-157 та уніфіковані димові шашки УДШ-У.
Читайте також: "Спаринг-Віст Центр" провів попередні випробування українського аналога уніфікованої димової шашки УДШ-У (відео)