xcounter
#

ДП "Новатор" планує збудувати лінію з виробництва сучасних апаратів ШВЛ за технологіями Швейцарії

2089
Апарат ШВЛ від ДП "Новатор"
Апарат ШВЛ від ДП "Новатор"

Меморандум щодо спільного проекту України та Швейцарії був підписаний днями у Києві

Зокрема документом передбачається, що нову лінію за швейцарськими технологіями буде побудовано на території ДП "Новатор" (входить до складу ДК "Укроборонпром") в місті Хмельницький.

Меморандум підписали віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Надзвичайний і Поважний Посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд.

Читайте також: Українська компанія розробила для ЗСУ бокси-ізолятори для транспортування інфекційних хворих та важкопоранених (фото)
апарат ШВЛ
Основною причиною летальних випадків під час COVID-19 є зупинка дихання у хворого в наслідок ускладнень під час запалення легенів. Саме з цим допомагають боротися апарати ШВЛ

За планом, спільний проект "Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19" відкриє для держпідприємства можливість залучити необхідне фінансування на створення виробничих потужностей у розмірі до 1,5 млн швейцарських франків (понад 47,6 млн гривень за поточним курсом).

"Відкриття на Хмельниччині виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень дозволить забезпечити державні медичні заклади доступним обладнанням і гарантувати допомогу тяжкохворим пацієнтам на коронавірус", - повідомила Ольга Стефанішина.

апарат ШВЛ
Розробка ШВЛ від Массачусетського політехнічного інституту стоїть в основі швейцарського апарату

При цьому, директор ДП "Новатор" Олексій Свістунов відзначив, що бюджетний апарат (на відміну від більш складних та дорогих реанімаційних версій) буде коштувати близько 20 тисяч гривень, є простим в експлуатації та зможе бути поставлений, наприклад, в карети швидкої допомоги або сільські амбулаторії.

Також не виключається подальше постачання цих локалізованих виробів за кордон (відповідну зацікавленість виказали деякі країни Африки та східної Азії) й розвиток виробництва більш складних та сучасних апаратів ШВЛ.

Нагадаємо, про готовність держпідприємства до початку масового виробництва бюджетних швейцарських апаратів ШВЛ (за сприянням компанії Hamilton Medical) вперше повідомили у травні ц.р. Зокрема відзначалося, що після проведення необхідної підготовки до серійного виробництва ДП "Новатор" буде готовий виробляти до 3000 таких апаратів за добу.

COVID-19

Також варто додати, що станом на 4 грудня 2020 року в Україні зафіксовано 15 131 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров’я України, за минулу добу було госпіталізовано 1 776 осіб й зафіксовано 235 летальних випадків.

Читайте також: ОПК України проти СОVID-19: UA.RPA представила інноваційний статичний тепловізійний термометр (відео)