Бійці взводу "Котики" 130-го батальйону територіальної оборони оприлюднили відео із дійсно унікальним випадком, коли ворожий розвідувальний дрон типу "Мавік" було збито за допомогою скиду з дрона - на видовищних кадрах помітно, як неймовірно влучним ударом російський дрон просто знесло, тоді як наш продовжить виконувати завдання або ж полетить назад до оператора.
Варто відзначити, що збиття дрона за допомогою скиду вимагає високої майстерності оператора дрона, і також банальної удачі, у тому числі пов’язаного з тим, щоб спіймати момент, коли ворожий безпілотник завис у повітрі, і також важливим фактором є, щоб він у момент удару не полетів кудись в сторону, бо уразити в русі таку ціль за допомогою скиду ймовірно неможливе завдання.
Читайте також: Коли і чому у ЗСУ вимушені розбирати Javelin заради бойової частини для FPV-дронів
Це, своєю чергою, натякає на те, що навіть попри надзвичайно високу майстерність оператора дрона, такий спосіб знищення ворожих дронів буде набагато менш популярним проти тих же зенітних FPV-дронів, які показали високу ефективність у протидії розвідувальних дронів росіян.
Загалом як наші військові, так і ворог тестують різні методи знищення ворожих "очей" у повітрі - так, раніше час від часу з’являлися відео як один дрон збиває інший банальним методом "тарану", а росіяни у такий спосіб вирішили протестувати свої перші "зенітні FPV-дрони" - ворог врізався у нашу "Фурію", але збити таким чином її не вдалося - безпілотник успішно стабілізувався і повернувся назад, отримавши лише незначні пошкодження.
Але противник, звичайно, не полишає спроб поставити "на потік" збиття наших дронів за допомогою зенітних FPV, так, нещодавно з’явилися нові кадри, як рашисти намагалися у такий спосіб збити наш БПЛА - FPV-дрон влучив у ціль, і це тривожний сигнал, який демонструє потребу не тільки у швидкому пошуку протидії цій загрозі, але й нарощенню постачання розвідувальних безпілотників до Сил оборони України.
Водночас варто згадати й те, що наші військові постійно удосконалюють FPV-дрони, а нещодавно у майстерні "Дикі Шершні" змогли розігнати дрон аж до 325 км/год, що не тільки підвищує його ефективність проти безпілотників, але й надає більше можливостей для ураження ворожих гелікоптерів.
Також важливим моментом є збільшення дальності FPV-дронів, у тому числі й за допомогою інших безпілотників - так, є зафіксований випадок, коли ворог бив FPV на відстань в 40 км, запуск відбувався з "дрономатки", завдяки чому вдалося досягти такого результату. Україна також має аналогічні розробки у вигляді тієї ж "Королеви Шершнів" тощо.
Раніше Defense Express розповідав, що українські виробники тепер можуть брати участь у тендері "коаліції дронів", коли наші партнери власним коштом закуповують безпілотники для наших Сил оборони - раніше Велика Британія оголосила тендер на 300 великих FPV-дронів, які можуть нести корисне навантаження у 5 кг.
Читайте також: На скільки далеко летять плануючі бомби й чи може РФ зробити КАБ, щоб бити на 150 км